Berat, 2 edukatore me COVID, tri të tjera me simptoma, mbyllet kopshti 'Çlirim'

Mbyllet kopshti "Çlirim " në Berat. 5 edukatore janë futur në karantinë pasi kanë shenja të dukshme të COVID-19.

2 prej tyre janë konfirmuar "pozitive" nga tamponi, ndërsa 3 të tjerat janë në pritje të përgjigjeve të tamponëve që u janë bërë dje. Tamponimit do ti nënshtrohet i gjithë stafi i kopshtit, përfshi 6 edukatoret e tjera, sanitaret dhe kuzhinieret.


Lajmi kryesor:

COVID-19/ Rekord viktimash sot, 17 humbje jete, 795 raste të reja! Infektohet kryetari i Bashkisë Belsh Arif Tafani, mbyllet çerdhja në Vlorë e Berat


er.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Apeli/ Afati i fundit 25 shkurti, të gjithë hapat dhe dokumentet e domosdoshme për fermerët që të aplikojnë për të përfituar naftën falas