Boris Johnson jep dorëheqjen si kreu i Partisë Konservatore! Kryeministër deri në vjeshtë

Boris Johnson jep dorëheqjen si kreu i Partisë Konservatore! Kryeministër deri në vjeshtë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka mbajtur një fjalim nga Londra sot dhe ka dhënë dorëheqjen si kreu i Partisë Konservatore.

Është e qartë se tani është vullneti i Partisë Konservatore parlamentare që të ketë një lider të ri të partisë dhe për rrjedhojë një kryeministër të ri, thotë Boris Johnson. Johnson thotë se procesi i zgjedhjes së udhëheqësit të ri duhet të fillojë tani dhe orari do të shpallet javën e ardhshme.

"Mbi të gjitha, dua t'ju falënderoj ju, publikun britanik, për privilegjin e pamasë që më keni dhënë," thotë ish kreu i partisë konservatore.

Ai thotë se publiku do t'i shërbehet që tani derisa të vendoset kryeministri i ri, pra deri në vjeshtë.


Lajmi kryesor:

Revolta e kabinetit qeveritar në Britani, Boris Johnson jep dorëheqjen si lider i Konservatorëve! Planifikon të jetë kryeministër deri në vjeshtë


K.T./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

'S'po mbaj rezerva për ju të degjeneruar!' Gjuha e ashpër ndaj gazetarëve, pritet reagimi zyrtar i policisë për postimin e nënkomisares Anisa Kostani

'S'po mbaj rezerva për ju të degjeneruar!' Gjuha e ashpër ndaj gazetarëve, pritet reagimi zyrtar i policisë për postimin e nënkomisares Anisa Kostani