Brizida Gjikondi: Degradimi i emisioneve të së dielës

Brizida Gjikondi: Degradimi i emisioneve të së dielës

Foto ilustruese

Të dielave televizionet shqiptare ofrojnë disa pseudo gjyqe të degraduara deri në skizofreni.

Kam evituar përherë t’i shikoj pasi neveria dhe ndjesia e parehatisë që japin, kanë qënë me minimalja përballë atij helmi të ofruar si normalitet.

Shikoj shpesh statuse, lajme dhe meme nga ajo llahtarë… por kam zgjedhur të mbyll gojen.Por shpesh heshtja ime e rehatshme më ka ndenjur ngushtë ndaj do doja të them dy fjalë.

Në atë lëtyrë të quajtur gjyq publik, stimulohet poshtrimi, imoraliteti, histeria dhe vulosja e një degradimi kombëtar ndaj shqiptarve si popull idiot, materialist dhe i pashpirt.

Me emisione të këtij lloji, por dhe të tjera si ky që stimulojne tragjeditë ordinere, kërkohet të stimulohet emocioni fals shtazarak dhe jo reflektimi dhe dinjiteti.

Kërkohet që shqiptarët të mbahen në një nivel ordiner shpirteror dhe dihet, duke i mbajtur në atë nivel ata jane kavje të manipulueshme dhe konsumues dhe pagatorë ideal të emisioneve që vlejnë miliona për ata që i bëjnë.

Media shqiptare në tërësi është manipuluese në disfavor të shqiptarve.

Ajo i fut në vathën e antivlerave të kulturës, politikes, biznesit dhe drejtësisë, dhe alternativat që ju ofrohen janë gjithmonë brënda kësaj vathe të qelbur…

Një popull miop i ambjentuar me krimin, mashtrimin, histerinë dhe mosndëshkimin është djepi ideal i varrit të vet!

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ina: 20/02/2023 16:01

  Cfare te thotë populli i shkrete,Eni Cobanit jane errësuar syte nga parate.

  Përgjigju
 • Iliri: 20/02/2023 14:17

  Të lumtë,nuk i heq asnjë presje këtij artikulli.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ndryshimet zgjedhore, debate te ‘Ligjet’! Alibeaj: Pazar, i dhuroni Ramës mandatin e 4 në tavolinë! ‘Të vegjlit’ duan lista 100% të hapura, Gjiknuri: Ligji uniform për të gjithë

Ndryshimet zgjedhore, debate te ‘Ligjet’! Alibeaj: Pazar, i dhuroni Ramës mandatin e 4 në tavolinë! ‘Të vegjlit’ duan lista 100% të hapura, Gjiknuri: Ligji uniform për të gjithë