GOLAT/ Celta Vigo i 'bën gjëmën' Valencias, e eliminon nga Kupa e Mbretit! Girona vijon surprizat dhe kalon më tej

GOLAT/ Celta Vigo i 'bën gjëmën' Valencias, e eliminon nga Kupa e Mbretit! Girona vijon surprizat dhe kalon më tej

Skuadra e Gironas

Kupa e Mbretit në Spanjë vijoi me sfidat e raundit të 1/8. Pas rezultateve në fushë, Celta Vigo, Real Sociedad dhe Girona kanë marrë një biletë për në fazën çerekfinale.

Valencia e bëri dramë në shtëpi, duke humbur 1-3 kundër Celtas, ndërkohë që Real Sociedadi fitoi 0-2 në udhëtim me Osasunën. Në Katalonjë, Girona fitoi 3-1 kundër Rayo Vallecanos.

Në "Mestalla", Valencia humbi 1-3 kundër Celta Vigos duke u eliminuar nga Kupa e Mbretit në fazën e 1/8. Miqtë marrin të drejtën të kalojnë në çerekfinale. De la Torre dhe Douvikas shënuan për miqtë në pjesën e parë, teksa Pepelu shkurtoi për Valencian. Në fraksionin e dytë ishte sërish Douvikas që shënoi të tretin për Vigon dhe të dytin personal për rezultatin final 1-3.

Girona fitoi 3-1 kundër Rayo Vallecanos në stadiumin "Montivilli". Pas pesë vitesh katalanasit rikthehen në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, teksa janë edhe kryesues në La Liga duke lënë pas emra si Real Madrid, Atletico dhe Barcelona. Për të besuarit e Michel shënuan Stuani (dopietë në minutat 15 dhe 19), si edhe Blind. Nteka shkurtoi për madrilenët. Tanimë Girona është edhe në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, duke mos qenë më surprizë në Spanjë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:25
VIDEO/ Girona 'makineri golash', fiton 3-1 ndaj Vallecanos dhe është çerekfinaliste e Kupës

Girona fitoi 3-1 kundër Rayo Vallecanos në stadiumin "Montivilli". Pas pesë vitesh katalanasit rikthehen në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, teksa janë edhe kryesues në La Liga duke lënë pas emra si Real Madrid, Atletico dhe Barcelona. Për të besuarit e Michel shënuan Stuani (dopietë në minutat 15 dhe 19), si edhe Blind. Nteka shkurtoi për madrilenët. Tanimë Girona është edhe në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, duke mos qenë më surprizë në Spanjë.

Ora 10:24
VIDEO/ Valencia dramë në shtëpi, humbet 1-3 nga Celta Vigo dhe është jashtë Kupës

Në "Mestalla", Valencia humbi 1-3 kundër Celta Vigos duke u eliminuar nga Kupa e Mbretit në fazën e 1/8. Miqtë marrin të drejtën të kalojnë në çerekfinale. De la Torre dhe Douvikas shënuan për miqtë në pjesën e parë, teksa Pepelu shkurtoi për Valencian. Në fraksionin e dytë ishte sërish Douvikas që shënoi të tretin për Vigon dhe të dytin personal për rezultatin final 1-3.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!