VIDEO/ Girona 'makineri golash', fiton 3-1 ndaj Vallecanos dhe është çerekfinaliste e Kupës

VIDEO/ Girona 'makineri golash', fiton 3-1 ndaj Vallecanos dhe është çerekfinaliste e Kupës

Girona 3-1 Vallecano

Girona fitoi 3-1 kundër Rayo Vallecanos në stadiumin "Montivilli". Pas pesë vitesh katalanasit rikthehen në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, teksa janë edhe kryesues në La Liga duke lënë pas emra si Real Madrid, Atletico dhe Barcelona. Për të besuarit e Michel shënuan Stuani (dopietë në minutat 15 dhe 19), si edhe Blind. Nteka shkurtoi për madrilenët. Tanimë Girona është edhe në çerekfinalet e Kupës së Mbretit, duke mos qenë më surprizë në Spanjë.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Celta Vigo i 'bën gjëmën' Valencias, e eliminon nga Kupa e Mbretit! Girona vijon surprizat dhe kalon më tej


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i  zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit

Kryeministri i zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit