Del jashtë cdo parashikimi përplasja mes Erik Fullanit dhe Eduard Ndocajt...Kërcënime e ofendime: Qurrashi që i duhen prerë veshët! (FOTOT)

TIRANE"Çfarë di të bësh në jetë përveç se të harxhosh lekët e babit?" - "Të harxhoj të mamit". Kjo përgjigje e Erik Fullanit dhënë në mediat socile, në profilin e tij në Instagram, risolli edhe një herë në vëmendje vjedhjen e Bankës së Shqipëri në vitin 2014, në kohën kur babai i tij, Ardian Fullani, ishte Guvernator i bankës së Shqipërisë. Veç komenteve indinjuese në rrjetet sociale, sulmin më të ashpër ndaj Erik Fullanit, e pati ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Eduard Ndocaj. Fjalë fyese dhe të rënda ndaj Erik Fullanit për babain dhe nënën e tij ish-gjyqtare për të cilën Ndocaj shprehet se është e korruptuar arsye për të cilën u largua nga sistemi gjyqësor duke shmangur vettingun.

Vetë Erik Fullani nuk i ka kapërdirë dot këto komente. Ish-deputeti Ndocaj thotë se ka marrë një telefonatë në numrin e tij nga Erik Fullani, ku thotë se ai e ka kërcënuar.

"Ju besohet mua jo, ky është numri i djalit të Fullanit që pasi kanë vjedhë si familje edhe lekët e mia, familjes time dhe njerëzve të mi në bankën e Shqipërisë (jo të Fullanit), një përqindje të paktën, po ka kurajë të telefonojë dhe të trashë zanin ky njeri i pa vlerë e i pa shpresë , të intimidojë (të paktën u mundu) një ish deputet të Republikës së Shqipërisë, Sekretarin e Përgjithshëm të ADK dhe një mirditor që dhe jerganin për një plesht. Unë shpresoj që ai të reflektojë se as me trimëri as me kërcënim s'ja del as ti djalosh as rraca jote janë mundu trima ma të mëdhenj se ti. Është mundu Edi Rama, është mundu Ilir Meta e shumë këlysh bastardësh të tjerë. Drejtësia do ju terheki zvarrë Fullanin e çdo hajdut e kriminel e tradhtar që kanë vjedh e shkatërruar ekonominë e Shqipërisë të ardhmen e rinisë së ndershme në këto 29 vite", - shkruan Ndocaj teksa poston në Instagram foto nga telefonata me numrin e Erik Fullanit.

Nuk është mjaftuar me kaq. Ndocaj ka publikuar më tej një tjetër status, sërish me një gjuhë të rëndë ndaj Erik Fullanit, veçanërisht prindërve të tij. Ndocaj thotë Arjana Fullani, bashkëshortja gjyqtare e ish-Guvernatorit, ka dhënë vendime abuzive kur ka qenë gjyqtare. Përmend aty rastin e Ilir Metës, dhe të 21 janarit, ku zbulon se një nga të vrarët, Aleks Nika, ishte mik i tij.

"Ky këlyshi Fullani që fshin djersët me paratë tona dhe han bukën e mëkatit të të atit ish-Guvernaor të Bankës së Shqipërisë, një hajdut ordiner bashkë me bashkëshorten që ishte gjykatëse një e korruptuar ku vetingu e skualifikoi, dhe që nxori zotin Ilir Meta të pafajshëm kur u kap me bllok në dorë duke vjedh shqiptaret, dhe u vranë 4 djem nënash më 21 janar një ndër ato edhe vëllai e miku im Aleks Nika, ky këlyshi bastard që tentoi të bahet trim duke më telefonuar që pse merrem me këto parazitë të Shqipërisë që i duhen prerë veshët për këtë që të dallohet raca e qelbur. Këtë trimin unë e njoh qëkur ishte qurrashi i vogël dhe shokët e tij e thërrasin me pseudonimin e frikshëm BOLE, po po BOLE e thërrasin", shkruan Ndocaj.

Arjana Fullani, bashkëshortja e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, u largua nga sistemi i drejtësisë, duke mos pranuar të shërbejë në Gjykatën e Apelit. Në 30 prill të 2018, ajo i dërgoi një shkresë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ku njoftonte se ka filluar ushtrimin e veprimtarisë ekonomike private në profesionin e avokatit, duke shmangur kështu procesin e vettingut.

Erik Fullani shpesh është pjesë e lajmeve të showbizzit shqiptar për vetë jetën lukzose që ai bën dhe që e shfaq në mediat sociale.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento

Komente

 • Brekeqelburi: 31/08/2019 07:43

  A ka prokurori ne ate kake vend? Shikojeni nje spurdhjak, qe ska punuar nje dite ne jeten e tij bredh me Ferrari. Ku i gjeti parate ky b*thpalare, dhe del e ben p*rdhe me parate e vjedhura. Prandaj asnje nga keta nuk u ndie, kur i jati i ketij kellires vodhi 7 milone dollar nga banka. Tmerr kur shikon te tilla pamje.

  Përgjigju
 • ToniCH: 31/08/2019 07:01

  00355 69 80 80 888 Nr i cel te erik fullanit. Bojini thirrje e shkrujini mesazhe qe te zgjohet nga ondrra qe jeton m...

  Përgjigju
 • Loti: 31/08/2019 04:27

  Urime familjes Fullani, jeni perfaqesues te denje te korrupsjonit dhe pafytyrsise ne Shqiperi. Nuk jeni vetem, ka familje Meta, Llalla,Basha,Doshi e shume te tjere. Mos i hengshi

  Përgjigju
 • Ghhh: 30/08/2019 18:02

  Supagjiu gangsterr

  Përgjigju
 • Tironsi: 30/08/2019 17:13

  Te lumte NDOCAJ Per kurajen por keto plera duhen tredhe kalb ne burgje

  Përgjigju
 • Ekr: 30/08/2019 16:50

  B•le nga mendja dhe b•le nga fytyra. Paska marre me te mirat e te dyve. Ndocaj - pershendetje per kurajon.

  Përgjigju
 • KIRI: 30/08/2019 16:23

  KA TE DREJTE NDOCAJ,,SHESIN PORDHE KELYSHE TE BABALLAREVE TE SUPERKORRUPTUAR QE E KANE VENDIN NE BURG,,..//

  Përgjigju
 • Hahahahaha: 30/08/2019 14:20

  Sa i shemtut qe asht ky eriku hahaha si gaforre me duket

  Përgjigju
  • Qamil: 30/08/2019 22:48

   Ky kelysh putane dhe ky rrrrop q*r do ti vi fundi dhe do te jet i dhimbshem fare e poshter kusar

 • Albaniatani: 30/08/2019 14:07

  pas zogut dhe metes qe moren arin e ketij vendi ky fullani eshte i treti ne liste por vetem se nuk eshte gjeneral si keto dy te paret. Dmth e ka ndare icik me te medhenjte dhe si shperblim perfitoi lirine..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Demokratët e Shkodrës analizojnë zgjedhjet e 25 prillit: Humbja erdhi nga Malësia e Madhe, Puka dhe Vau i Dejës