Dëmet nga tërmeti/ Evakuohen 10 mijë banorë në të gjithë Shqiperinë!

Shifrat paraprake flasin për rreth 10 mijë banorë të evakuar në të gjithë Shqipërinë, ndërsa vijojnë verifikimet edhe në disa zona në Durrës.

Banorët  e banesave të dëmtuara janë evakuuar dhe strehuar

-964 banorë në çadra;
-2329 banorë në hotele; 
-4816 banorë janë strehuar pranë të afërmve.
-838 banorë në qendrat sociale;


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?×

Lajmi i fundit

John

Remont në kabina, nesër stakohet energjia elektrike në disa zona në Tiranë për disa orë