POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dhuna ndaj policëve/ Basha iu prin protestuesve: Efektivët, të patrajnuar, kapën kapsollat me dorë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur sot në krye të protestuesve te Unaza e Re. Pak minuta pasi protestuesit u përplasën me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, Basha foli për gazetarët dhe tha se faji për dhunën e përdorur në protestë është i qeverisë, që sipas tij, nxorri në protestë policë të patrajnuar, të cilët prekën kapsollat me duar. I gjendur në krye të protestës, Basha tha se Rama do ta paguajë rëndë atë çka po ndodh me këtë protestues, që sipas tij u dhunuan nga policia. Sipas lideri të PD-së, Rama nuk njeh "vijat e kuqe", por vetëm "vijat e bardha".

Ai do paguajë për gishtat e polices. Ai do paguajë për vjedhjen 40 mln euro. Po përdor sot për vjedhjen dy faktorë, policinë dhe propagandën. Po vendos policinë dhe popullin përballë. Si qytetarët dhe policët. Ai s’njeh vija të kuqe, ai njeh vetëm vija të bardha që i heq me hundë. Do paguajë shtrenjtë për dhunimin e qytetarëve. Shpreh urimet e mia për një shërim sa më të shpejtë. I çoi të patrajnuar policët të kapnin kapsollat me dorë. Kush i goditi qytetarët, kush e goditi 60-vjeçaren? Dhunën e filloi Rama në Kuvend. E pe çfarë emrash u tha këtyre, e patë si i trajtoi? Ai është hajdut që përdor sharje raciste ndaj popullit të tij.

Lulzim Basha, kryetar i PD


Lajmi kryesor:

Pas Parlamentit, dhuna e banorëve të 'Astirit' zhvendoset te 'Unaza e Re', në krye të turmës Basha dhe deputetët e PD


/l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Vlorë: 23/11/2018 09:09

  Po cfar po thua o plehre, po sikur kapsolla detonatorë ti ket rënë në qafë brënda jakës nuk do ta hiqte me dorë??i ra brenda në xhep nuk do ta hiqte? Apo nuk ju doli plani që të vdiste njeri e tani nxjer nga këto idiotësira.

  Përgjigju
 • Luli i vërtetë: 22/11/2018 18:12

  Ka dashtë ta kape kapsullën me ta fut ty njëherë në zuzë e pastaj në gojë që mos të flasish më or idiot!!!

  Përgjigju
 • Lili: 22/11/2018 18:09

  Kam turp qe opoziten e drejton nje vrases e hajdut si ty.Duhet te pergjigjesh para drejtesise per njerezit e pafajshem we.vrave,per vjedhjet e panumerta.Si kujton ti se jetet tona jane ne doren tende? E ke gabim ti armik i popullit tend.

  Përgjigju
 • Sifi: 22/11/2018 18:07

  Ky eshre idiiot komplet , kur thote se policet jane te patrajnuar, dhe kapin kapsollen me dore , po ti mor kriminel i 21 Jabarit del ne mbrojtje te atyre qe perdoren dhune kunder policise . Ti do mbash pergjegjesi penale bashke me plakun skenarist per dhunen e ushtruar se ligjin, per mos demshperblimin kur ka vepra publike e keni miratuar ju . Nuk ka detyre populli te paguajndertime ne token e xanun Ligji te veprij me rreptesi per abuzuesit

  Përgjigju
 • xreport: 22/11/2018 17:40

  cfar thote lul kadriu eshte kulmi.... policia u be invalite 24 vjece ooo horr o funderin

  Përgjigju