Dogji mbetje të druve në gropë gëlqereje, në hetim 40-vjeçari në Krujë

Foto ilustruese

KRUJË- Një 40-vjeçar është vënë në hetim për akuzën "Ndotja e ajrit".

Burime zyrtare i thanë Shqiptarja.com se 40-vjeçari i identifikuar me inicialet A.B., ka djegur mbetje të lëndëve drusore në një gropë gëlqereje duke ndotur ajrin.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për parandalimin e krimeve mjedisore, proceduan penalisht shtetasin: A. B., 40 vjeç, banues në Fushë Krujë, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në vendin e quajtur "Makarash", Krujë, duke djegur mbetje të lëndëve drusore në një gropë gëlqereje", njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Ja video e hotelit në Tiranë ku u mbajtën 'peng' 30 emigrantët