Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por jo unë si deputet

Deputeti dhe kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka deklaroi në ‘Repoltix’ mbrëmjen e sotme se në zgjedhjet e vitit 2025, nuk do të kandidojë si deputet, por forca e tij politike do futet në garë.

Me këtë kod zgjedhor por të bashkohet PAA me Bashën është e vështirë të prodhojmë mandat. Duhet të bashkohem me grupin e madh PD. Të dal vetëm këtë mundësi ma heq Rama. Në parlament nuk kam më nerv të shkoj. Nuk do kandidoj. E kam thënë 20 herë. Me lista të hapura të gjej 1000 kandidatë. Kauzën e kam, njerëz do shkojnë më shumë me energji më shumë.


Lajmi kryesor:

Opozita pas vulës, Duka në 'Repolitix': Sistemi i padrejtë, më detyron të futem te koalicioni i Berishës! Ish-sekretari i PD: S'jam më në atë parti, u divorcuam


G.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Media britanike ‘Daily Mail’: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare, destinacioni i ri i pushimeve me ujëra bruz dhe plazhe të pacenuara

Media britanike ‘Daily Mail’: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare, destinacioni i ri i pushimeve me ujëra bruz dhe plazhe të pacenuara