“E dashtun jetë”, Anila Varfi: Ëndrrat i kam shumë të thjeshta, veç diell, ajër dhe ujë! (VIDEO)

Poezia e kineastes dhe poetes Anila Varfi, “E dashun jetë”, e realizuar tanimë në një videomesazh nën interpretimin e Aneta Malajt, vjen në këtë periudhë të vështirë, si një himn jetën. Ndërsa, në vargjet e saj poetja shkruan se ëndrrat për jetën tani janë të thjeshta, veç diell, ajër dhe ujë.


Lajmi kryesor:

Arti terapi e shpirtit! Personazhe të njohur vijnë me sugjerime: Lexoni dhe dëgjoni muzikë të mirë (VIDEO)


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë