“E dashtun jetë”, Anila Varfi: Ëndrrat i kam shumë të thjeshta, veç diell, ajër dhe ujë! (VIDEO)

Poezia e kineastes dhe poetes Anila Varfi, “E dashun jetë”, e realizuar tanimë në një videomesazh nën interpretimin e Aneta Malajt, vjen në këtë periudhë të vështirë, si një himn jetën. Ndërsa, në vargjet e saj poetja shkruan se ëndrrat për jetën tani janë të thjeshta, veç diell, ajër dhe ujë.


Lajmi kryesor:

Arti terapi e shpirtit! Personazhe të njohur vijnë me sugjerime: Lexoni dhe dëgjoni muzikë të mirë (VIDEO)


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?×

Lajmi i fundit

John

'Nuk i kam trajtuar kurrë njerëzit si plaçkë', Braçe: Çdo votë për PS e pastër, me djersë dhe pa zarfe