E habitshme, Maroku ndryshon orën papritur

E habitshme, Maroku ndryshon orën papritur

Foto ilustruese

Maroku bënë të ditur se ka vendosur të heqë kohën e dimrit dhe do të mbajë orët e saj në kohën e verës gjatë gjithë vitit.

Lajmi për ndryshimin vjen dy ditë para se orët të ktheheshin pas një ore të dielën.

Ky vendim i ndërrmar nga Maroku do të shpëtonte "një orë dritë natyrore".

          Ministri Mohammed Ben Abdelkader

Mirëpo me këtë vendim, kombi afrikan i veriut bashkohet me një numër vendesh të tjera, kryesisht në Afrikë dhe Azi.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • eef: 27/10/2018 09:17

    shum mir

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin