E quajti gënjeshtar/ Rama: Që unë nuk gënjej e thotë Meta vetë! Ia ke çuar Kim, por SHBA-ja s'është shërbim postar!

Kryeministri Edi Rama i kthen përgjigje presidenti Ilir Meta, i cili e quajti gënjeshtar. Për Ramën drafti i Metës prej 14 pikash është njësoj si të bashkohet "vaji me uthullën".

"Që unë s'gënjej IM e ka shkruar vetë, se unë nuk quhem Yuri Kim dhe s'di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar + po t'i kisha marrë ato pika do i kisha shkruar pse më duken si pika vaji e uthulle që duhen ndarë, se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Rama pranon tryezën edhe mbi 'Drejtësinë', por me praninë e ndërkombëtarëve: Të gjithë të hapin letrat!


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Reshjet e shiut rikthehen pasdite, ja parashikimi i motit për sot