Eminem refuzoi shumën 'marramendëse' që iu ofrua nga Katari për të performuar në Kupën e Botës

Eminem refuzoi shumën 'marramendëse' që iu ofrua nga Katari për të performuar në Kupën e Botës

Reperi amerikan, Eminem

Reperi i njohur, Eminem ka refuzuar një shumë marramendëse të ofruar nga Katari për të performuar në Kupën e Botës. Mësohet se ai hodhi poshtë një ofertë prej 9 milionë dollarësh për të performuar së bashku me reperin 50 Cent të cilit i ishin ofruar 1 milionë dollarë.

Organizatorët shpresonin se ata do të jepnin një perfomancë legjendare si ajo e Super Bowl shkurtin e kaluar.Ky vendim u bë i ditur nga këngëtari amerikan, 50 Cent në një intervistë.

“Për shkak të Super Bowl, unë u ftova në Kupën e Botës me një buxhet prej 9 milionë dollarësh. Do të merrja një milion dhe më pas tetë milionët e tjerë do të ishin për të (Eminem)” tha 50 Cent për Big Boy’s Neighborhood. “Ai nuk dëshironte ta bënte këtë”, tha bashkëpunëtori i Eminem.

Ndërsa mendohet se shkaku i refuzimit të kësaj oferte kanë qenë politikat e ashpra të Katarit s ai takon organizimit të Kupës së Botës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Ambasadori amerikan në Serbi: Dialogu me Kosovën nuk përmban reciprocitetin, të drejtat e shqiptarëve në Preshevë trajtohen brenda shtetit serb

Ambasadori amerikan në Serbi: Dialogu me Kosovën nuk përmban reciprocitetin, të drejtat e shqiptarëve në Preshevë trajtohen brenda shtetit serb