Enkileda Carja fiton Medaljen e arit në Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg

Enkileda Carja, shpallet Kampione Europe në Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg.

Sportistja 15 vjeçare kuqezi rrëmbeu dhe medaljen e Argjentë në dy garësh.  

Ekipi kombëtar i peshëngritjes ka siguruar 2 medalje ari, 4 argjendi dhe 1 bronzi në Europianin që po zhvillohet në Selanik të Greqisë.

Lajmi është bërë i ditur mbrëmë në faqen zyrtare të Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar (KOKSH).

Urimin e parë e mori nga presidenti i Republikës

'Urime Kampiones së Europës për të rinj në peshëngritje Enkileda Carja!" shkruajti presidenti.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Paga: 21/06/2024 13:46

  Ministria ti ofroje page 1000€ muaj dhe banese falas ne tirane qe ne te ardhemen te kete medalje olimpike shqiperia ! Ti jape banese dhe page sportive minimale 1000€/month , keshtu per 4-5 vite sjell medalje kombit

  Përgjigju
 • A. N.: 21/06/2024 07:55

  Cfare moshe ka kjo Carja?

  Përgjigju
  • A...Zh: 22/06/2024 12:51

   15 thote shkrimi.

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

U arrestuan nga 'Plumbi i Artë', GJKKO dënon me burg Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin

U arrestuan nga 'Plumbi i Artë', GJKKO dënon me burg Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin