Festim Isufi, stilisti i parë shqiptar që prezanton koleksionin në 'Javën e Modës në Paris' (FOTO)

Festim Isufi, stilisti i parë shqiptar që prezanton koleksionin në 'Javën e Modës në Paris' (FOTO)

Foto nga sfilata

Festim Isufi është stilisti i parë shqiptar që prezantoi koleksionin e tij prej 20 veshjeve “Haute Couture” në Javën e Modës në Paris.

Kjo ndodhi në shtëpinë e Coco Chanel, ku kanë prezantuar koleksionet e tyre stilistët me të famshëm botëror.

Koleksioni i tij solli ngjyra të qiellit, kryesisht të lehta, modele fustanesh mbrëmjeje apo t përditshsme.

Sfilata u mbyll me fustanin magjepsës te nusërisë nën tingujt e këngës “Baresha” në kujtim të ikonës së muzikës sonë, Nexhmije Pagarusha, këngë kjo që emocionoi dhe çoi në këmbë të gjithë të pranishmit e huaj dhe shqiptarë.

Përveç stilistëve të huaj, në sfilatën e Isufit ishte edhe Agnesa Vuthaj dhe Orinda Huta, Ambasadori i Kosovës në Francë, Qendrim Gashi dhe bashkëshortja e tij Jeta Abazi Gashi.

Ora 18:41
Festim Isufi, stilisti i parë shqiptar që prezanton koleksionin në 'Javën e Modës në Paris'
1/12
 • Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?  ×

  Lajmi i fundit

  Vijon ende zjarri në zonën e mbrojtur të Pishporos, prefekti: Është siguruar mbrojtja e banesave

  Vijon ende zjarri në zonën e mbrojtur të Pishporos, prefekti: Është siguruar mbrojtja e banesave