POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

FOTO epike në avion! Protesta mbetet pa 'busull' pasi Bashën...e zë gjumi

Ndërsa opozita është duke protestuar në Tiranë kundër qeverisë, lideri demokrat Lulzim Basha është nisur pas mesdite në avion nga Brukseli drejt kryeqytetit. Ai ndodhej në Bruksel prej ditës së djeshme në disa takime, ndërsa kthehet këtë të enjte, pa mundur të jetë në protestë dhe as në Prokurorinë e Tiranës që e thirri në lidhje me hetimin për kontratat e lobimit me tre kompani amerikane.

Udhëtarë të rastësishëm në të njëjtin avion me liderin demokrat, i kanë bërë atij një foto teksa qëndron në sedilje thuajse në gjumë dhe me kufjet në vesh. E ka ironizuar këtë foto gazetari Mero Baze me një koment epik:

"Mos mendoni që po fle. As që është sëmurë. Po ta vini re, ka kufje në vesh dhe po dëgjon Hymnin e Flamurit që të mos e ngatërrojë më në miting. Domethënë me mendje është në protestë", shkruan Mero Baze.

Në kohën që kjo foto qarkulloi në rrjetet sociale, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, dhe ish-deputetët e PD-së e kishin cuar turmën e protestuesve nga Kuvendi, në drejtim të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, aty ku janë shoqëruar disa persona për protestat e dhunshme.

1553173886_foto2.jpg

Por ish-deputetët u panë të qëndronin gjatë para drejtorisë pa ditur se çfarë veprimi të merrnin më tej, teksa policia rrethoi godinën dhe qytetarët nuk u lanë të kalojnë kordonin. U panë të gjithë me telefona në duar duke pritur ndoshta ndonjë udhëzim për hapat e mëtejshëm të protestës. Por nëse përgjigjen e kanë pritur nga lideri demokrat Lulzim Basha...e sigurt është që duhet të presin derisa ai të zgjohet!

Edhe zëvendëskryeministri, Erion Braçe regoi pas fotografisë së në të cilën shfaqej Lulzim Basha duke fjetur gjumë në avion.

Përmes një postimi në ‘Instagram”, Braçe nuk kursen ironinë teksa shkruan që gjumi të rrit.

“Njerez te poshter, te pashpirtl gjumi të rrit. Boll bete sikur nuk flini asnjehere ne krevat! Dhe mos beni si te zhgenjyer nga Revolucioni! Revolucioni vazhdon!”– shkruan Braçe teksa publikon foton e liderit të PD-së duke fjetur gjumë me kufje në vesh.


Lajmi kryesor:

5 orë 'xhiro' nga Kuvendi tek selia e PD-së, Paloka mbyll protestën e opozitës: Basha ju përshëndet nga Brukseli (VIDEO)


G.M./r.k.
Komento

Komente

 • Gege Kosova: 22/03/2019 08:46

  Busulla, me Bashen e pa Bashen me Palok Belben e Bardhin Katran e kryekriminelein Salihun, eshte e humbur qe ne fllim.Si Qadra me pare, si protesta tash, nuk kane asnje orientim logjike,politik,demokratike kombetar e njerezor.Eshte mashtrim,ikje nga e verteta e drejta e amdherishme per te mbajtur peng problemet qe ka kyn klan krimkinal politik mbrenda vetevetes.

  Përgjigju
 • Aifoni: 21/03/2019 20:27

  150€ kufiet

  Përgjigju
 • Hinglatero: 21/03/2019 19:00

  Fjetet te madhen....

  Përgjigju
 • Haha: 21/03/2019 16:33

  Kesaj i thone me tall by... me Lulin

  Përgjigju
 • Toni: 21/03/2019 16:32

  Pse se mos esht mai mir aj tjetri Si asht ne qeveri ? Dikush fle gjum dikush mbush hunt e bythen , por mos harroni se kur vje puna me mbush gjepat e vet zgjohen te gjith pa perjashtim partish.

  Përgjigju
  • Justice: 22/03/2019 06:37

   Urte Bubi urte,me shume te prish pune gjuha atij sesa e verteta qe thote.

  • Bubi: 21/03/2019 20:20

   Toni kok bidoni. Ulu direkt ne vend. Per sot meriton 4. Duhet te mesosh gjuhen shqipe e jo malokçen e Salehut

 • TA RRAS LALA: 21/03/2019 14:27

  O popull a e kuptoni ju se kush është lul shal ngjitmi. Ky është një ordiner komplet SKARCO është tmerr i pa par të udhëheqi ky opozitën. Ky do vetëm gjum dhe lek pa fund pa pun pa mund. Imagjinoni të drejtoi ky vëndin se çfar i bën ky këti vëndi . Tmerr i pa par me fakte të pa kundërshtushme një njeri që fle vetëm gjum. Ktë e ka pickuar miza C C

  Përgjigju