FOTOLAJM/ Pele në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren legjendës së futbollit

FOTOLAJM/ Pele në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren legjendës së futbollit

Lojtarët e Brazilit duke pozuar me imazhin e Pele

Brazili fitoi 4-1 me Korenë e Jugut duke kaluar në fazën çerekfinale të Botërorit. Në fundin e ndeshjes, skuadra nga Amerika Latine ia ka dedikuar këtë sukes legjendës së futbollit, Pele, duke hapur një pankartë me foton dhe emrin e tij. 82 vjeçari qëndron i shtruar në spital në Sao Paolo prej një jave, teksa suksesi i Selecao është për të. Pele ështe jashtë rrezikut për jetën.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Samba dhe 5 gola në Doha, Brazili 'poker' Koresë së Jugut! 'Selecao' gjen Kroacinë në çerekfinale (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta i bashkohet protestës së Berishës: Të gjithë bashkë që të shporrim këtë regjim monist

Meta i bashkohet protestës së Berishës: Të gjithë bashkë që të shporrim këtë regjim monist