Frika nga vettingu, dorëhiqen dy prokurorë në Prokurorinë e Tiranës

Prokurori Granit Shahu

Frika nga vettingu ka larguar edhe dy prokurorë në Prokurorinë e Tiranës. Granit Shahu dhe Anila Galanxhi kanë dhënë dorëheqjen. Dy prokurorët kanë dorëzuar pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë Dorëheqjen, e cila pritet që të shqyrtohet në mbledhjen e radhës, me 18 qershor.

Granit Shahu ka kandiduar në vitin 2017, për t’u zgjedhur si i përkohshëm në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, po nuk arriti të kalonte 'vettingun' e Komisionit të Ligjeve.

Ndërsa Anila Galaxhi kishte seancën e saj të parë në fund të muajit Maj në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, dhe duket se i janë gjetur disa parregullsi, shkak për të cilin ajo ka dhënë vetë dorëheqjen.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge