FSHF pasqyron oraret e 4 javëve të mbetura të Superiores

FSHF pasqyron oraret e 4 javëve të mbetura të Superiores

Foto ilustruese

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike oraret për ndeshjet e mbetura në 4 javët e fundit të Kategorisë Superiore. 

Elita e futbollit rikthehet sërish këtë të mërkurë me ndeshjet, ku 2 luhen në orën 16:00, përkatësisht Luftëtari-Partizani dhe Lushnja-Skënderbeu, ndërsa 3 sfidat e tjera në orën 19:00.

Bie në sy fakti se për dy javët e tjera, FSHF ka zgjedhur që ndeshjet të zhvillohen të gjitha në një ditë, dhe të gjitha në një orar, duke bërë kështu garën të drejtë për të gjithë pjesëmarrësit. 

Ndeshjet e javës së 34-t, do të luhen të dielën, më 13 maj, të gjitha në orën 17:00. Ndërsa, java vijuese, do të luhet të shtunën, më 19 maj, e gjitha po në orën 17:00.

Ndërkohë, mbetet për t’u plotësuar edhe orari i javës së fundit, e përcaktuar në datën 23 maj. Më poshtë, kalendari i plotë.

Java 33 (9 maj)
Luftëtari-Partizani  16:00
Lushnja-Skënderbeu   16:00
Flamurtari-Laçi 19:00
Vllaznia-Kamza  19:00
Teuta-Kukësi    19:00

Java 34 (13 maj)    
Laçi-Lushnja    17:00
Skënderbeu-Teuta     17:00
Kukësi-Luftëtari     17:00
Partizani-Vllaznia   17:00
Kamza-Flamurtari     17:00

Java 35    (19 maj) 
Kamza-Laçi 17:00
Flamurtari-Partizani 17:00
Vllaznia-Kukësi 17:00
Luftëtari-Skënderbeu 17:00
Teuta-Lushnja   17:00

Java 36    (23 maj)  
Laçi-Teuta
Lushnja-Luftëtari
Skënderbeu-Vllaznia
Kukësi-Flamurtari
Partizani-Kamza

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës