SHËNIM/ Gënjeshtra më e bujshme e miliarderes Argita Berisha para shqiptarëve: Unë jam shtresa e mesme e juaja!

SHËNIM/ Gënjeshtra më e bujshme e miliarderes Argita Berisha para shqiptarëve: Unë jam shtresa e mesme e juaja!

Argita Berisha në Kuvendin e PD-së së babait të saj

“Të nderuar demokratë e demokrate, të dashur bashkëqytetarë, jam mirënjohëse që jam këtu para jush sot, jo vetëm si mbështetëse e Partisë Demokratike, por edhe si nënë e 4 fëmijëve dhe si një nga mijëra profesionistët e shtresës së mesme që kanë punuar në profesionet e tyre me besimin e zhvillimit të një vendi më prospert, të një të ardhme më të mirë…”

Nisi kështu fjalimi i Argita Berishës në Kuvendin dje, jo vetëm para atyre demokratëve që kanë mbetur dhe vazhdojnë t’i besojnë verbërisht “Familjes Berisha”, por edhe para gjithë shqiptarëve. Vajza e njeriut që ka marrë më shumë pushtete në Shqipëri, që nga kryetar partie, kryeministër e President,  u thotë shqiptarëve pa iu dridhur qerpiku se ajo është “shtresa e mesme”. Rreshtimi i pronave të luajtshme e të paluajtshme që Argita Berisha ka deklaruar vetë si pasuri në ILKDP nuk ka të mbaruar. Sigurisht nisi me “rrogat” në UMNIK dhe deklarimin e 1 milionë eurove që kishte vënë me ato rroga kur i ati u kthye në pushtet në 2005, nga të cilat, mesa duket, nuk shpenzonte as për të ngrënë, as për të rritur 4 fëmijët, as për të paguar shkollat, pastrueset, veshjet, parukieret, ndërhyrjet estetike, udhëtimet jashtë shtetit, pushimet, asgjë; ajo vetëm kursente dhe ushqehej me ajrin e Shqipërisë! Pra, Argita Berisha është e vetmja rrogëtare në botë që arrin të kursejë 1 milionë euro nga rroga dhe dietat e saj dhe të bashkëshortit. Jo vetëm të kursejë 1 milionë euro, por ndërkohë të ketë apartamente në një lagje luksoze të Tiranës bashkë me babin, Vilën më të madhe në Gjirin e Lalëzit, 19 pallate nga 7 deri në 13 kate te ish-klubi Partizani, toka nga Mali i Dajtit e fshatrat përreth, etj. etj. etj.

E megjithatë, kjo masë e stërmadhe pasurish nuk e pengon fare atë që jo vetëm të ankohet për lirinë e fjalës, por të na thotë se ajo është përfaqësuesja e shtresës së mesme të shqiptarëve. Shqiptarët ja kanë kuptuar hilet Familjes Berisha, SHBA ja ka kuptuar, Britania e Madhe gjithashtu, duhet parë deri në fund se sa ja ka kuptuar Drejtësia!

Tani, Argita Berisha, që po gënjen në mënyrë të hapur njësoj si babai i saj (që me teser komunisti në xhep u paraqit si ai që ka rrëzuar komunizmin), po përgatitet të përfaqësojë të ardhmen e Partisë Demokratike. Urime për ata që e besojnë!

a.m./xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Jari N: 04/12/2023 12:54

  Kjo Argita është një Mostër e një pjelle të keqe, e bija e një Non Grade, kjo do çuar te 41 Biz në Koplik. Faqja e zezë e Saliut.

  Përgjigju
 • populli: 04/12/2023 12:18

  prandaj si rregullon dot dhemte e vampirit kjo se eshte shtrese e mesme ! Plere SPAK, PLERE POLITIKE QE TE LENE TY DHE TET VELLA TE LIVALLISESH !

  Përgjigju
 • minushe: 04/12/2023 11:30

  se imaginon dot qe kane bere kaq shume abuzime dhe vazhdojne genjejne hapur pa u skuq e zverdh....dhe ketu ka marre fund morali i ketyre njerezve...kot merreni me ta...keta besojne edhe genjeshtrat e tyre , i pelqejne" ndihen mire kur besojne genjeshtrat' sa te bukura do kishin qene po te ishin te verteta ...ehh

  Përgjigju
 • Obobobo: 04/12/2023 11:25

  Ore keta jetojne ne realitet paralel se ska mundesi ndryshe! Po ai qe punon si qen dhe mezi e ja del ne fund te muajit cfar shtrese eshte?! Po ai qe nuk gjen dot pune dhe punon 7 dite ne Muaj cfar shtrese eshte?! Po Pensionistat me 150 mij lek pension cfar shtrese eshte?! Ore po sa pasuri duhet te kesh te quhesh i pasur ne nje vend si ky i yni?! Se nuk e di po punoj dhe kur flasin keta keshtu me duket sikur po jetoj ne skamje?!

  Përgjigju
 • Kasemi: 04/12/2023 10:42

  Tamam siç zhvilloi babai zgjedhjet 1996,,edhe këta o burra të rrëmbejnë,,,hani pini e rrëmbeni,,mbushni xhepa mbushni Trasta,,të pabrekë ju gjet mëngjesi,,milioner ju beri darka

  Përgjigju
 • populli: 04/12/2023 04:33

  besoeni kete se babai i ksaje na ka bere ndere yy far e poshter

  Përgjigju
 • ylli: 03/12/2023 23:30

  ik moj shemtire e qelbur,,mos nadil ne ekran se na vjen per te vjelle..hajdute e qelbur....

  Përgjigju
 • Puntori: 03/12/2023 17:53

  Mbase ka dashur te thot, qe jam shtresa e majme

  Përgjigju
 • shqip: 03/12/2023 17:27

  Kjo eshte demokratja me e re vendit . Deri dje ishte shume e ngarkume me pune sot i doli koha me u rregjistru ne parti. Dojne me trashigu jo vetem pasurin por dhe partine.

  Përgjigju
 • Sali Salesha: 03/12/2023 17:20

  Jo Sali por Saleshë... hahaha Saleshe e modelit Drakula in action... ahaha Ahhh mortja qe nuk ju shpëlan o rracë e ndyrë..

  Përgjigju
 • Linda: 03/12/2023 15:40

  Nuk e ka te vjedhur pasurin kjo e ka te trasheguar nga babai i saj qe i grabiti si i deshi pasurit e popullit.Femijet gjithmon jane pasqyr e prindit prandaj mos te na duket cudi qe genjeu haptas! Familja Berisha dhe pallatin e kongreseve mund ta konsiderojn pronen e tyre! Drejtesia shqiptare nuk po funksionon dhe kjo duhet te na shqetesoj pa mase!

  Përgjigju
  • lali: 05/12/2023 12:24

   Nuk i dallokeni hajdutet ju.

 • Scutari: 03/12/2023 14:20

  Kur e kanë besuar dhe e besojnë Saliun për 33 vite, pse të mos e besojnë edhe Arritën?!! Popull tallava jemi...

  Përgjigju
 • Tahipi: 03/12/2023 13:47

  Si nuk kan marre me keto deklarata. Jam shtresa e mesme e juaja

  Përgjigju
 • I. Lir: 03/12/2023 13:29

  Ju lumte e bravo ju Redaksise se kesaj mediaje te lire,per guximin e treguar ne pasqyrimin e te vertetave. Po te tjeret si nuk e kuptojne qe faktori kryesor qe e mban ne valle ate plak te çmendur jane ata si media. Sepse ata diçka i lidh me te rrjedhurin Salih,se perndryshe po te thone se ai perfaqson nje grupim shoqeror te caktuar ngaqe i turren mbrapa ata 800 deri edhe 1000 veta qe i rine nga pas perhere,po i pyes...pse nuk bejne te njejten gje per shembull me Samir Manen e famshem,qe ka pas vehtes nje ushtri me 20.000 te punesuar e qe punon çdo dite ne heshtje per ritjen e modernizimin e ketij vendi?? Apo emra te tjere njerzish te sukseseshem qe ka plot ky vend?? Ja pse thone njerzit pastaj qe politikanet dhe mediat....portalet e gjithfare llojesh te tjera,mbajne njeri tjetrin ne kete Shqiperine e halleve te medha. Fare ore fare mos ja varin torben atij plakushi te çmendur,vetem atehere do bjere rehat ai dhe shpura e hajdutve e krimineleve qe e ndjekin nga pas.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër