Gjendet e vdekur në apartament stilistja 55-vjeçare, Kate Spade

Gjendet e vdekur në apartament stilistja 55-vjeçare, Kate Spade

Stilistja amerikane Kate Spade

Stilistja e njohur amerikane, 55 -vjeçarja Kate Spade, është gjetur e vdekur në apartamentin e saj në Nju Jork. Detajet  dhe shkaqet janë ende të paqarta, por mediet lokale raportojnë se dyshohet për një vetëvrasje.

Kate është gjetur nga një grua në apartamentin e saj pa ndjenja, siç raportojnë mediet amerikane. Kate Spade është e njohur si stiliste në Amerikë, ku edhe filloi karrierën e saj në vitin 1993.

Në vitin 2007 stilistja e njohur, shiti kompaninë e saj të dizenjimit. Firma u ble nga trajner rivali i New Yorkut vitin e kaluar në një marrëveshje me vlerë 2.4 miliardë dollarë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Manchester City pëson humbjen e parë dhe sheh t'i 'dridhet' kreu, United s'e njeh më turpin në Premier League! Fitojnë Arsenal dhe Newcastle

GOLAT/ Manchester City pëson humbjen e parë dhe sheh t'i 'dridhet' kreu, United s'e njeh më turpin në Premier League! Fitojnë Arsenal dhe Newcastle