Grupi i banorëve të Unazës bllokojnë rrugën 4 orë, Basha: Rama dha urdhër për reprezalje dhe terror

Grupi i banorëve të Unazës bllokojnë rrugën 4 orë, Basha: Rama dha urdhër për reprezalje dhe terror

Në ditën e 136 të protestës së një grupi banorësh të Unaza e Re situata është tensionuar. Banorët ndryshe nga ditët e tjera nuk e kanë mbajtur të bllokuar rrugën për një orë nga 17:00-18:00, por deri në orën 21:00 të mbrëmjes. Banorët janë shprehur se kanë informacione se policia mund ti arrestonte. Nisur nga situata e krijuar, në mbështetje të banorëve ka shkuar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili akuzoi kryeministrin dhe ministrin. 

"Pushteti ilegjitim i ngritur mbi votën e vjedhur nga bandat po u shërben bandave. Policia ka marrë urdhër që të shoqërojnë banorët që kanë mbi 4 muaj që protestojnë natë për natë për të mbrojtur banesat e tyre, nga afera më korruptive, për të cilën sot duhet të ishte në burg Damian Gjiknuri dhe duhet të ishte marrë i pandehur Edi Rama. Ky është një informacion i cili ka rrjedhur në mënyrë të besueshme, se një urdhër politik, i ardhur nga nivelet më të larta, supozohet nga Sandër Lleshaj e ndoshta edhe nga Edi Rama, për të kryer akte reprezaljeje e terrori mbi banorët.

Interpretimi im është se bisha kur është e plagosur, është më e rrezikshme në momentet e fundit. E ka kuptuar se i ka ardhur fundi dhe në vend që t’i vërë gishtin kokës, mendon se mund ta shtyjë duke ushtruar terror mbi qytetarët. Me çfarë argumenti hodhën gaz mbi protestuesit ditën e shtunë në protestë? Me të njëjtat argumente. Sepse këta janë të dalë nga bandat dhe u shërbejnë bandave, u shërbejnë bandave kundër popullit
" tha Basha.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nushi: 20/03/2019 08:18

  Ky do te drejtoje Shqiperine?Jepi 10dele ti kullosi ,jo me shume se bo dot.

  Përgjigju
 • Populli: 20/03/2019 06:37

  Aha lulush jeni be pa lezet ime kaq e patet e mendove leht dhe nderkomtaret i KE kundra tani cpate qe djove salen o i shkret rri ngrof vez tani rrug me rrug

  Përgjigju
 • Lul Demagogu: 19/03/2019 22:24

  Pp pse nje Dyzine Militantesh dhe Cuni i Komunistit te Zerit te Popullit(tani multi milioner kapitalist),do ndaloje zhvillimin e Shumices se Popullit Tiranas e te Shqipnise?!

  Përgjigju
 • Populli: 19/03/2019 21:50

  Ti e ke vendin me burg Luli mos u merit se shpejt do te vihen byzylyket

  Përgjigju
 • Sula: 19/03/2019 21:34

  Lul bashke me rojen Balliu keni shku per lesh . Kjo qeveri ka mandat popullor dhe jo nga bandat . Meqe do zgjedhje te parakoheshme merr pjese tek ato lokale dhe ra shofesh sa te dun shqiptaret

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'