Hapet me forcë dera e bashkisë së Kamzës, futen të zgjedhurit e rinj

Bashkia e Kamzës, një bastion historik i Partisë Demokratike i cili prej 12 vitesh drejtohet nga Xhelal Mziu, nga sot do të drejtohet nga socialistët. I zgjedhur nga banorët e Kamzës për të drejtuar këtë bashki për katër vitet e ardhshme, Rakip Suli bëri betimin e tij sot teksa deklaroi se menjëherë do të marrë detyrën. Xhelal Mziu tha se nuk do ta lirojë zyrën, por në orën 16:00 dera e institucionit u hap me forcë dhe kryetari i ri i këshillit bashkiak së bashku me anëtarët e këshillit u futën brenda. Sot u betuan edhe Drital Leli në Vlorë dhe Lorenc Tosku në Peqin.


Lajmi kryesor:

Bie Kamza, Mziu boshatis zyrën dhe dorëzohet, Suli i heq karrigen: Tre vendimet e para! (Pamjet si u hap dera)


Ora 16:26
Hapet me forcë dera e bashkisë së Kamzës, futen të zgjedhurit e rinj
1 / 12
2 / 12
3 / 12
4 / 12
5 / 12
6 / 12
7 / 12
8 / 12
9 / 12
10 / 12
11 / 12
12 / 12
b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët