Historia e trishtë/ Pak ditë më parë lindi fëmijën e saj të tretë, COVID i merr jetën nënës 28-vjeçare! Luftoi për 10 ditë me radhë për jetën te 'Shefqet Ndroqi'

Një lajm shumë i trishtë nga spitali "Shefqet Ndroqi" në Tiranë. COVID i ka marrë jetën një 28-vjeçareje.

28-vjeçarja ishte nga Vloçishti i Korçës dhe lindi fëmijën e saj të tretë pak ditë më parë.

Report Tv raportoi për historinë e 28-vjeçares, e cila nga materniteti nuk ka  dalë më fëmijën në krah por është detyruar që të dalë me ambulancë drejt një tjetër spitali, pasi virusi i pabesë përkeqësoi gjendjen e saj shëndetësore.

Kujtojmë se fëmijën e la nën kujdesin e bluzave të bardha dhe fatmirësisht pas tamponit të bërë ka rezultuar negativ.

Kjo nuk është hera e parë që në grua shtatzënë e infektuar me virus, sjell në jetë një fëmijë, i cili në të shumtën e rasteve ka lindur i shëndetshëm duke mos e marrë virusin nga nëna.


Lajmi kryesor:

Rekord infektimesh me COVID, 1130 raste të reja dhe 13 viktima në 24 orë! Humb jetën mjeku në Berat dhe 28-vjeçarja te COVID2, pak ditë pasi solli në jetë fëmijën


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!