HISTORIKE/ FIFA mesazh të fortë Katarit për të drejtat e grave, Kosta Rika - Gjermani gjykohet nga një femër (VIDEO)

HISTORIKE/ FIFA mesazh të fortë Katarit për të drejtat e grave, Kosta Rika - Gjermani gjykohet nga një femër (VIDEO)

Gjyqtarja Frappert me dy kapitenët

Ndeshja mes Kosta Rikës dhe Gjermanisë është duke u gjykuar nga francezja Stephanie Frappert. Për herë të parë në një Kupë Bote një skuadër vajzash është duke vendosur drejtësi. Ndihmëse të Frappert janë Karem Medina nga Meksika dhe Neuza Back nga Brazili. Ky është një mesazh i qartë nga FIFA drejtuar Katarit për mungesën e të drejtave të njeriut. Të shumta kanë qenë akuzat dhe protestat kundër Katarit edhe për vdekjet e punëtorëve që ndërtuan stadiumet e Botërorit.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Gjermania fitore pa vlerë kundër Kosta Rikës, gjermanët eliminohen nga Kupa e Botës (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Rritet varësia kronike e fëmijëve nga mediat sociale

Rritet varësia kronike e fëmijëve nga mediat sociale