Hugo Lloris lë pas legjendat e Francës, bëhet lojtari me më shumë ndeshjet te "Gjelat"

Hugo Lloris lë pas legjendat e Francës, bëhet lojtari me më shumë ndeshjet te

Hugo Lloris

Hugo Lloris mbron portën e Francës për herë të 142. Kombëtarja kampione bote në fuqi po luan me Poloninë në fazën e 1/8 në Kupën e Botës, me gardianin e Tottenham që kalon Lillian Thuram duke u bërë lojtari që ka më shumë ndeshje të luajtura me fanellën e Francës. Veç kësaj, Lloris bëhet lojtari që ka luajtur më shumë ndeshje me Francën në kompeticionet e Kupës së Botës, 17 të tilla.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ 4 gola në Francë - Poloni, Mbappe thyen rekordin e Pele dhe dërgon francezët në çerekfinalet e Botërorit! 'Gjelat' takohen me Anglinë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Braçe reagon për të shtënat ndaj Top Channel: Sulmi më i egër ndaj një media, të zbardhet ngjarja

Braçe reagon për të shtënat ndaj Top Channel: Sulmi më i egër ndaj një media, të zbardhet ngjarja