Humbja me Dinamon, Troisi dorëhiqet nga Flamurtari! Diego Longo shihet në Vlorë

Marcello Troisi nuk është më trajneri i Flamurtarit në Kategorinë e Parë. Humbja e djeshme 0-1 me Dinamon për javën e 20-të të kampionatit dhe polemikat për penalltinë që vendosi ndeshjen, detyruan brazilianin që pas takimit me presidentin Idrizi të largohej.

47-vjeçari u ul në stolin e vlonjatëve në shtatorin e 2022, duke e drejtuar ekipin në 20 ndeshje dhe grumbulluar 1.90 pikë për ndeshje. Tanimë në vendin e tij pritet që Flamurtari të emërojë Diego Longon.

Ish-trajneri italian i Kukësit ishte dje prezent në stadiumin "Flamurtari" dhe është projektuar për të drejtuar skuadrën në Superligë (objektivi i vlonjatëve). Duket se emërimi i tij në stolin e vlonjatëve do përshpejtohet, kjo pas largimit të Troisit.

Diego Longo

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

KF Vllaznia zyrtarizon stafin e ri teknik, trajner Migen Memelli dhe zv.trajner Ndriçim Shtubina nisin punën javën tjetër

KF Vllaznia zyrtarizon stafin e ri teknik, trajner Migen Memelli dhe zv.trajner Ndriçim Shtubina nisin punën javën tjetër