'I drejtuan pistoletën burrit'! Gruaja e biznesmenit: Kërkonin vetëm lekë, por ikën me vrap

Afërdita Laze, gruaja e biznesmenit Petrit Laze ka dhënë dëshminë para grupit hetimor lidhur me ngjarjen mbrëmjen e djeshme. 59-vjeçarja është shprehur se autorët kërkonin lekët, por nuk morën gjë. Ajo tregon se fillimisht pasi dëgjuan zhurmën në korridor doli burri, ndërsa hajdutët i drejtuan pistoletën. "Ndodheshim brenda në shtëpi. Vajza dëgjoj zhurmë dhe na tha dikush po hyn brenda. Petriti doli në korridor dhe një nga autorët i drejtuan pistoletën. Pasi dëgjova të shtënën dola dhe më qëlluan. Autoret kapërcyen murin dhe ikën me vrap. Kërkonin vetëm lekë. Nuk munden të merrnin gjë" tha ajo.


Lajmi kryesor:

Tentativa e grabitjes dyshohet nga fqinjët ose të afërmit! Vila me kamera, por autorët u futën nga mbrapa! Gruaja: I drejtuan pistoletën burrit, kërkonin lekët


Ora 23:14
Grabitja në Tiranë, foto e çitit të plagosur dhe vendi i ngjarjes (FOTO)

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

1 / 9

Çifti Petrit dhe Aferdita Laze

2 / 9

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

3 / 9

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

4 / 9

Çifti Petrit dhe Aferdita Laze

5 / 9

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

6 / 9

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

7 / 9

Policia në zonën ku ndodhi ngjarja

8 / 9

Çifti Petrit dhe Aferdita Laze

9 / 9
d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?