Irani: SHBA dhe Izraeli do të vuajnë pasojat nëse nuk ndalin luftën në Gaza

Irani: SHBA dhe Izraeli do të vuajnë pasojat nëse nuk ndalin luftën në Gaza

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian

1701177333_hos.jpg

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian

Ministri i jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian, deklaroi së fundmi se SHBA dhe Izraeli do të vuajnë pasojat nëse nuk ndalin luftën në Gaza

"Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli do të vuajnë pasoja nëse nuk arrijnë t'i japin fund krimeve të luftës që po ndodhin aktualisht në Rripin e Gazës", tha Amirabdollahian.

Ai shtoi se “armëpushimi i përkohshëm në Gaza duhet të bëhet i përhershëm, përndryshe rajoni do të përballet me kushte të reja”. 

Sipas ministrit të Republikës Islamike, "amerikanët e dinë se mbështetja e tyre për Izraelin nuk do t'u sjellë dobi".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera! Ankesa e Forcave izraelite: Armëpushimi është shkelur në Gazën Veriore


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimit Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimit Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar