Ish-kandidatja për deputete e Kryemadhit në Elbasan, të larguarve: Mos godisni me gurë LSI-në që ju bëri milionerë! Kishit mbështetjen e drejtuesve

Ish-kandidatja për deputete e Kryemadhit në Elbasan, të larguarve: Mos godisni me gurë LSI-në që ju bëri milionerë! Kishit mbështetjen e drejtuesve

Anisa Bahiti dhe Monika Kryemadhi

"Mos godisni me gurë partinë që ju bëri milionerë". Kjo është thirrja që i bën të gjithë të larguarve nga LSI ditët dhe javët e fundit, ish-kandidatja për deputete e LSI në Elbasan ku kandidonte krah Monika Kryemadhi, si dhe drejtuese e LRI atje, Anisa Bahiti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo i cilëson anëtarët e larguar nga kjo parti, të cilët i janë bashkuar PS, si ata që morën vetëm të mira materiale dhe pushtet personal prej saj.

"Disa nga njerëzit më të pushtetshëm të LSI ndër vite po largohen dhe, më e bukura është se, bëjnë sikur kanë qenë të persekutuar. Po largohen ata që LSI e kanë pasur më shumë se shtëpinë e tyre, ata që e kanë pasur hotelin e tyre, ose me saktë, suitën me 5 yje . Ata që, kur ishte Berisha në pushtet, ishin drejtorë, deputetë, ministra e kryetarë bashkie e minibashkie. Ata që, kur ishte LSI me Ramën në pushtet, ishin sërish ministra, deputetë e drejtorë. Po largohen duke e gjuajtur LSI me gurë, kur, në fakt ata morën vetëm të mira materiale dhe pushtet personal prej saj, ata që mijëra të rinj shqiptarë, një ndër të cilët edhe unë, që votojnë ndër vite, u kanë zënë rrugën dhe i kanë marrë peng të ardhmen. Po. Sepse në pushtet ata favorizonin karrierën e nipave, mbesave, vëllezërve dhe të përkëdhelurve të tyre. Në të njëjtën kohë që deputeti i Beratit ishte Ministër, ishte dhe deputet dhe kishte vëllain drejtor të targave dhe patentave të qarkut të Durrësit. Kështu dhe shume të tjerë...", shkruan ajo.

Sipas Bahitit ata për shumë kohë gëzuan mbështetjen dhe mbrojtjen deri në sektarizëm dhe krahinalizëm të drejtuesve të LSI.

"Aq i dhimbshëm është ky fakt sa, këta mysafirë të “hotelit me 5 yje” po largohen pa paguar, duke ja lënë borxhet në kurriz elektoratit, anëtarësisë dhe rinisë së partisë. Sërish askush nuk u kërkon ndjesë atyre mijëra vetëve për deputetët,ministrat dhe drejtorët të cilët iu vunë mbi kokë ndër vite. Ishin po ata drejtues që nuk pyetën asnjë ditë elektoratin dhe anëtarësinë a duhet të largoheshin nga parlamenti, a duhet të braktisnin zgjedhjet e pushtetit vendor, duke i lënë njerëzit rrugëve të vetmuar përballë pushtetit më të çmendur të të gjitha kohërave të ortakëruar me oligarkinë vendase.

Për çdo kënd që kishte mendimin ndryshe për këto dy çështje automatikisht kishte një dënim, “pushkatim” politik nga sekti drejtues, pavarësisht kontributeve ndër vite dhe mbështetje pa kusht ndaj deputeteve, drejtorëve dhe ministrave që po i braktisin sot duke shkuar tek “Rilindja”. Fatmirësisht autorja e këtij shkrimi nuk është më pjesë e asnjë strukture drejtuese të LSI dhe është drejtuese e një media modeste rajonale, si e tillë u bën dy thirrje atyre që po ikin; së pari, mos godisni me gurë partinë që ju bëri milionerë! Dhe të rinjve ; votojeni LSI-në sa më shumë por vetëm nëse ajo ka një program konkret dhe strategji reale për ju . Dhe mbi të gjitha kërkojini llogari drejtueseve që të mos ju vënë më në krye vetëm ata që iu përmbushin oreksin sektit të tyre dhe të kërkojnë ndjesë me fakte dhe jo vetëm me fjalë për milionerët që po e shkelmojnë duke ikur tek 'Rilindja'", përfundon shkrimin e saj Bahiti.

Dy javët e fundit nga LSI në drejtim të PS janë larguar shumë figura të rëndësishme. Dje njoftoi largimin sh deputeti Gledion Rehovica, ndërkohë që më herët u larguan edhe figura qendrore e saj në Qarkun e Beratit, ish ministri i drejtësisë Nasip Naço si dhe Ish-drejtori i portit të Durrësit dhe ish-drejtori i Aviacionit Civil, Aleksandër Lipivani, të cilët kanë vendosur t’i bashkohen PS-së. Këto rrjedhje ndodhin vetëm pak muaj para zgjedhjeve të 25 prillit duke dëmtuar rëndë LSI-në dhe kalkulimet e saj elektorale.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fatjon: 19/01/2021 18:36

  Kjo esht hajdutja me e madha ne Elbasan bashke me tjatin e saj nje familje hajdutesh dhe kurvash mjer LSI

  Përgjigju
 • Entela Rrushiti: 17/01/2021 21:08

  Nje karakurv me pak

  Përgjigju
 • Lala: 17/01/2021 20:24

  Ca dyshe bundrrash.duken qe nga shikimi.kto dun dajak gjat seksit.sidomos mona qe ka marr stilin e inis gjonit e shtron vizen siper rakut

  Përgjigju
 • O ju: 17/01/2021 19:28

  Te LSI jeni jashtqitje!

  Përgjigju
 • Frontina: 17/01/2021 19:23

  LSI parti hajdutash,krimineleve, dhe kurvash

  Përgjigju
 • CaBone: 17/01/2021 18:36

  Amon a na e shpjegon pak te lutem si mund te bej partia Milioner? Jo per gje po jom cik injorant e smor vesht shum na jeta hahhaaa. Se me sa di un partia te mundson te futesh ne politik per te shpalosesh idet tua ne ndim te popullit qe perfaqson. Dhe ose je Milioner vet kur futesh ose behesh thjesht rrogtar ne baz te funksionit qe mer. Por te bej partia Milioner eshte cik me te futme? Se mendojn njerzit qe ju jeni parti hajdutesh. Larg qoft te ket Shqiptar mos ta di kete thua? Hajd ...

  Përgjigju
 • arturi: 17/01/2021 18:10

  SPAKU TE HETOJE ANETARET E KESAJ PARTIE TE DEGJENERUAR....

  Përgjigju
 • Eri: 17/01/2021 18:08

  Ku eshte SPAK-u se kjo gruaja eshte gati te deshmoje si jane bere milionera me LSI-ne.SPAK ku jjeeeeee?????????

  Përgjigju
 • anonymous: 17/01/2021 18:05

  kjo karakurva elbasanit

  Përgjigju
 • Tirona: 17/01/2021 17:50

  Me kto qe ka thone kjo se qenkan bo milioniere koleget e saj, kesaj i bie te jete bo bilioniere me postin e deputetes qe ka pas, nje rast flagrant ku te kapet SPAKU per te verifikuar pasurine e kesaj qe e pohon me gojen e vet, se nuk ka mundesi qe shoket e shoqet e saja te jene bo milinonere dhe kjo rruspia te kete ngele me barkut bosh.Ah moj te shkreta ju ka mor ne qafe breket qe keni lone varur ne telat e Jales.

  Përgjigju
 • gazi: 17/01/2021 17:50

  Shikoni se si e vertetojne vete qe LSI eshte parti hajduterise..... Familja e Likes hajdut te floririt, Tit Vasili kryehajdut dhe non grata nga SHBA e plot plera te tjera.

  Përgjigju
 • Lui: 17/01/2021 17:49

  Hajde model hajdeee.., qe kane ne mendje keta te LSI...!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?