Itali/ Meshë në shqip për viktimat e tërmetit, kisha do të mbledhë fonde për banorët

Itali/ Meshë në shqip për viktimat e tërmetit, kisha do të mbledhë fonde për banorët

Mesha në kishën 'San Giovanni della Malva'

1575283129_amb.jpg

Në kishën "San Giovanni della Malva" në Romë është mbajtur mesha në shqip me lutje për jetët e humbura dhe të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në prag të festës së Krishtlindjes, kisha  do të organizojë një koncert për mbledhjen e fondeve për të prekurit nga tërmeti.

Ambasadorja Bitri iu drejtua  komunitetit shqiptar me falënderime  për iniciativat e panumërta të ndërmarra në ndihmë të bashkatdhetarëve në nevoje, si dhe cilësoi se Shqipëria dhe shqiptarët në Atdhe sot kanë nevojë për ndihmën e të gjithëve!

"Çdo kontribut është me vlerë!

Çdo ndihmë shërben!", është shprehur Bitri.

Ambasadorja Bitri


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI BOTEROR/ Merkel letër Ramës: Gjermania dhe BE në ndihmë të Shqipërisë


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)