'Është vegla e Edi Ramës'/ Lleshaj i përgjigjet Bashës: Natën je guerrilas, ditën prokuror

Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha i cili e cilësoi si një vegël të kryeministrit Edi Rama. Lleshaj thotë se Basha vazhdon të hedhë natën zjarr dhe ditën kërcënime kundër shkollave duke u bërë 'prokuror', në një kohë kur është thjesht një i pandehur i shumëfishtë.

"Lulzim Basha vazhdon të hedhë natën zjarr dhe ditën kërcënime kundër shkollave, zgjedhjeve, Policisë etj. Natën bëhet guerrilas dhe ditën prokuror, ndërkohë që është thjesht një i pandehur i shumëfishtë. Keqardhje për degradimin", shkruan Lleshaj.

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi se përgjimet e Bild zbuluan se timonieri i vjedhjes së votave në Shqipëri është Edi Rama.

  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

4 pacientë ndërrojnë jetë nga COVID-i, 83 të infektuar në 24 orët e fundit, 65 të shëruar