Hetimet për luftën e UÇK-së, Topalli: E kaluara e Bashës është e dyshimtë

Jozefina Topalli

Jozefina Topalli u pyet në emisionin “Quo Vadis” për Lulzim Bashën lidhur me akuzat mbi hetimet për luftën e UÇK-së në Kosovë dhe raportin e Dick Marty.

Ish-kryetarja e Kuvendi deklaroi se ka pasur dyshime për të kaluarën e Bashës, veçanërisht gjatë viteve të fundit, duke shtuar se nuk ka ditur kurrë asgjë për jetën e tij përpara se të kthehej në Shqipëri.

“Po ta dija tamam do ta kisha thënë. Gjatë të gjithë këtyre viteve kam patur shumë dyshime  mbi të kaluarën e tij. Ka qënë gjithmonë shumë e paqartë. Nuk e kam kuptuar kurrë se cila ka qënë e kaluara e tij përpara se të vinte në Shqipëri. Nuk e kuptoj as sot sepse një njeri që ka dështuar në cdo gjë duhet të vazhdoj të mbaj peng kariken e asaj që ka qënë forca politike e ëndrrave  të shqiptarëve. Po ta dija do e kisha thënë. Sigurisht që mendoj shumë gjëra, por, unë nuk dua të nxitohem” - tha Topalli.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento

Komente

 • LALA GJONI: 24/11/2020 16:19

  O logoff injorant o analfabet në radh të uroi që ke mësuar të shkruash. Po pse Edi Rama o logoff është prokuror apo gjykatës. E simbas mëndjes tënde Edi sdo që kto hale si bastardi qenef salmut ti shohi në burg. Po jo mor tru peshk se ka Edi në dor ktë pun o i mbaruar. Amerika shteti më i fuqishëm i Botës e po i bën punët me shum kujdes e ngadal. Kush e pjerth Edin o logoff i Korçes. Po ti tërosh vet se truri jot me rath rath si bajga lopës ka mar fund o kaçarum.FALMNDERIT PËR MIRKUPTIMIN.

  Përgjigju
 • Akrepi: 24/11/2020 14:56

  Zonje e nderuar , ju them se, une , apo ne , qe bejme ndonje kritike , apo thjeshte japim mendimet tona modeste per zhvillimet , nukse jemi me te ditur apo te drejte , por thjesht na ngacmojne bemat apo theniet tuaja , qe ne mendojme se nuk mbartin te verteten te drejten , por vetem interesat tuaja ekonomike sociale e shoqerore . Ju zonje , sulmoni ne keto momente zgjedhiesh , Bashen , Ramen , Meten , figurat qe don te largosh sa me shume nga perkrahesit e tyre , se paku te fitosj mandatin e deputetit . Mire ngjer ketu , po pse se keni bere kete qysh para 7 vjetesh , kur u largove nga PD meqense nuk te zgjodhen lidere te PD-se . Vertet mendonse do kete kaq shume njerez te besojne politikat e tua , kur ti , per 7 vjete ske bere asnje percapie te kritikoje , se paku , Bashen , per drejtim te keq te PD-se !?.. Ju te gjithe , zonje e nderuar , pak apo shume , njesoj jeni ; Ose me mire te them , Jemi !.. Te gjithe jemi fajtore ndaj vet--vetes per gjendien tone aspak te mire .Ka nje thenie te filozofise anonime ; I zoti e nxjerr Kalin nga balta ..

  Përgjigju
 • Gimi: 24/11/2020 09:38

  Vodhen te gjithe, tani u be Basha i keq,qe te vjedhesh edhe ti.Rrace e keqe paskeni qene.

  Përgjigju
 • Bryan: 24/11/2020 09:35

  Pyet Çedo Topalloviç se të informon. Ju jeni të gjithë bashkë. Në një sahan hani. Po të dojë Berisha me një fishkëllimë ju bën të gjithë bashkë. Bëni sikur ziheni për të testuar kush janë të pakënaqurit dhe për të tërhequr votat e fragmentuara. Në sallë e kishe Lulzimin kur bëre prezantimin e Lëvizjes tënde majtas djathtas ;)

  Përgjigju
 • Trump: 24/11/2020 08:21

  Fpd'ja eshte fole e udb, te gjithe

  Përgjigju
 • Bryan: 24/11/2020 08:04

  Pyet Çedo Topalloviç se të tregon. Jeni kolege. Të gjithë në një sahan hani. Beni sikur ziheni per të tërhequr të pakënaqurit, per të fragmentuar votat. Po ty Berisha me një fishkëllimë të bën të ulesh në gjunjë para Bashës

  Përgjigju
 • Igor: 24/11/2020 07:38

  Oj zonje pse nuk e kritikove Bashen qe ne fillim po se bashku e vjodhet popullin dhe sot dalish dhe thuash qe nuk din gje ju te gjith nuk e meritoni te qeverisni popullin por te pastroni koridoret e burgjeve,i mjeri popull qe ju voton.

  Përgjigju
 • Eri: 24/11/2020 06:51

  Gjoja nuk e di Zhozefina se Basha dhe Berisha jane spiuna te Serbise.Une nuk i ze bese Zhelefines se kjo ka qene mbajtur afer nga Ali Spahija spiuni tjeter i Serbise.Ne nji dokument te Sigurimit jepen te dhena per dy kanale te UDB ne veri nje ne Tropoj dhe nje ne Shkoder.Ai ne Tropoj ishte rezident ne Tirane.Behej fjale per Sali Berisha dhe Ali Spahija.

  Përgjigju
 • TA RRRRAS LALA: 23/11/2020 22:36

  O ZHELEFIN O ZHELJA E PARTIS WC PD PO PËR KRYEKRIMINELIN MALOK BASTARDIN QENEF WC SALMUTIN PSE NUK FLET. KTË PALAÇON ME EMRIN LYL HAJDUT KRIMINEL KUSH E VURI ATY A SE VURI BASTARDI SALMUT ? ? ? PO THUAJ PRA QË FATKEQSIA E SHQIPRIS E KA EMRIN SALMUT BERSHURRA.

  Përgjigju
  • O LALA: 24/11/2020 00:29

   Po pse kaq i mbarsur ti more djalosh, a e di ti kush e mban sal plehun si kokrra molles sot, e di kush e mban dhe nuk ja con letrat aty ku duhet ???? Besoj nuk e di ndaj ben komente kaq profesionale....ahahahahah o i shkreti ti qe i ke bere trurit logoff. Saliun qe ta mesosh o b.le e mban gjalle vetem EDI RAMA dhe shpurra tij, sepse qe ta kuptosh ti nese shqiperia do kishte nje kryeminister te ndershem e per popollin saliu edhe nja 150 oborrtare te tij sot do ishin ne kokerr te burgut. Kuptove gje apo prape snuk....ste nxe procsori trurit.×

Lajmi i fundit

John

Biden nënshkruan dekrete "të guximshme" në paraqitjen e parë në Zyrën Ovale (VIDEO)