KATAR 2022/ Mbyllen ndeshjet e fundit në dy grupe, mësohen çiftet e para në fazën me eleminim direkt

KATAR 2022/ Mbyllen ndeshjet e fundit në dy grupe, mësohen çiftet e para në fazën me eleminim direkt

Katar 2022

Kupa e Botës zhvilloi sot ndeshjet e fundit në grupet A dhe B. Pas këtyre përballjeve janë mësuar edhe ndeshjet e para me eleminim direkt në turin e radhës.

Në 1/8 Holanda do përballet me SHBA dhe Anglia do luajë kundër Senegalit. Në bazë të formulës së FIFA, këto janë dy përballjet e para. Kujtojmë se nga grupi A u kualifikuan Holanda dhe Senegali, teksa nga grupi B në 1/8 shkuan Anglia dhe SHBA.

Botërori do vijojë edhe për tre ditë të tjera me ndeshjet në grupe, për të mësuar çiftet e plota në raundin e 1/8.

Çiftet në 1/8:

Holandë - SHBA

Angli - Senegal

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos