Kombëtarja nuk ndryshon pamje edhe për 6 vitet e ardhshme, firmos marrëveshjen e re me sponsorin teknik

Kombëtarja nuk ndryshon pamje edhe për 6 vitet e ardhshme, firmos marrëveshjen e re me sponsorin teknik

Futbollistët e kombëtares duke festuar me tifozët

Kompania italiane e veshjeve sportive Macron do vijojë të jetë sponsori i kombëtares shqiptare edhe për gjashtë vitet e ardhshme. Në ambientet e stadiumit ‘Air Albania’ është rinovuar sot kontrata e cila fillimisht kishte zgjatur për 5 vite, që nga 2016 kur kombëtarja u kualifikua për herë të parë në kampionatin europian.

Për çdo vit nga sponsori teknik kombëtarja do fitojë më pak se 1 milionë euro, ndërsa në total për gjashtë vite shkon 4 milionë euro. Kontrata është e vlefshme për periudhë 2022-2027. Përveç kombëtares shqiptare Macron vesh 5 klube të Seria A, 2 në Premier League dhe të tjera në La Liga e Ligue 1.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”