Koncert me natyrën, Mimoza Selimi: Kur të mos jem këtu, zëri mbetet për të shtrenjtët e mi (VIDEO)

Si melodi Mimoza Selimi zgjedh zhurmën e dallgëve të detit dhe flladin e erës, edhe me zërin e ëmbël formon një mini-koncert me natyrën. Një dialog përmes këngës, këngëtarja një nga figurat më të dashura, që ka shoqëruar ekranin e RTSH-së ndër vite, rrugëton në kujtime me të afërmit që s’janë më, me këngët “Të më ngresh moj nëne” tek “Do ta pi rakinë” etj., duke ftuar të gjithë prej shtëpive, që të largojnë mërzitjen përmes këngës e dashurisë për jetën.


Lajmi kryesor:

“Kur perëndon dielli” dhe “Zonja Lu”, artistët shqiptarë interpretojnë këngë e poezi nga karantina


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg