Koncert me natyrën, Mimoza Selimi: Kur të mos jem këtu, zëri mbetet për të shtrenjtët e mi (VIDEO)

Si melodi Mimoza Selimi zgjedh zhurmën e dallgëve të detit dhe flladin e erës, edhe me zërin e ëmbël formon një mini-koncert me natyrën. Një dialog përmes këngës, këngëtarja një nga figurat më të dashura, që ka shoqëruar ekranin e RTSH-së ndër vite, rrugëton në kujtime me të afërmit që s’janë më, me këngët “Të më ngresh moj nëne” tek “Do ta pi rakinë” etj., duke ftuar të gjithë prej shtëpive, që të largojnë mërzitjen përmes këngës e dashurisë për jetën.


Lajmi kryesor:

“Kur perëndon dielli” dhe “Zonja Lu”, artistët shqiptarë interpretojnë këngë e poezi nga karantina


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, Koalicioni me LSI-në e ndihmon apo e dëmton Partinë Demokratike?×

Lajmi i fundit

John

Zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor, policia ‘dynd’ me gjoba shoferët e makinave