“Do të jemi bashkë ne të dy” nga artistët shkodranë, si mesazh shprese për të ardhmen (VIDEO)

Artistët shkodranë nuk heqin dorë së qeni pranë bashkatdhetarëve të tyre me muzikë shqiptare. Kësaj here sopranoja Klodiana Brahimi në Itali dhe tenori Elson Braha më Austri interpretojnë në një videomesazh, “Kur perëndon dielli”, me tekst të Zef Lekajt  dhe me muzikë të Leonard Dedës njohur ndryshe, si “Do të jemi bashkë ne të dy”.


Lajmi kryesor:

“Kur perëndon dielli” dhe “Zonja Lu”, artistët shqiptarë interpretojnë këngë e poezi nga karantina


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, Koalicioni me LSI-në e ndihmon apo e dëmton Partinë Demokratike?×

Lajmi i fundit

John

Ura që lidh Belshin me Peqinin drejt shembjes, banorët thirrje qeverisë: Të vërë dikush dorë