Kontrabandoi ‘Squid Game’ me USB dhe e shiti, dënohet me vdekje i riu në Korenë e Veriut! Do të pushkatohet si lojtarët e serialit

Kim Yong-un dhe personazhet e

Dënimi me vdekje e pret një student në Korenë e Veriut, pasi në USB e tij kishte shkarkuar serialin “fenomen” të momentit, Squid Game.

Studenti mendohet se ka kontrabanduar serialin e ndaluar në shtetin komunist nga Kina në një USB të fshehur dhe burimet thonë se ai do të ekzekutohet nga skuadra e pushkatimit, mënyra sesi edhe lojtarët në dramën koreane vriten një nga një.

Sipas një raporti nga Radio Free Asia (RFA) , pasi kontrabandoi serialin e ndaluar në vend, burri shiti 7 kopje për 7 shtudentë. Njëri prej tyre u dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa gjashtë të tjerët që ndoqën shfaqjen janë dënuar me pesë vjet punë të rëndë.

Megjithëse “Scud Game” është “mbreti” i Netflix, ai është kategorikisht i ndaluar në Korenë e Veriut!

“Squid Game” është një nga serialet më të ndjekur, por është paradoksale sesi personat që e shohin atë në Korenë e Veriut vriten!

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri