Kontrolle në Kapshticë për koronavirusin, shtohet personeli mjekësor

1582708607_kapshtice.jpg

Në pikën kufitare të Kapshticës është shtuar personeli mjekësor që do të kontrollojnë udhëtarët që vijnë nga vendet e huaja, nëse kanë shenja të koronavirusit. Në dispozicion të tyre janë vënë tre termometra lazer. Ndërklohë në terren qëndrojnë 4 mjekë të cilët alternohen me 3 turne. Ata bëjnë matjen e temperaturës si dhe intervistimin e udhëtarëve që futen në vendin tonë.


Lajmi kryesor:

Masat ndaj koronavirusit/ Kontrolle në pikat kufitare, shpërndahen fletushka sensiblizuese! Shkodra dezinfekton spitalin, Kukësi dhe Vlora orë informuese për nxënësit


  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Autoritet thirrje spitaleve për mobilizim, pas qindra të plagosurve prej shpërthimit në Bejrut