Kriza në PD dhe dyshja Basha-Berisha! Rrëfimi i rrallë i Voltana Ademit, sfida e kryebashkiakes së Shkodrës dhe jeta përtej kostumit politik (VIDEO)

“Kriza në Partinë Demokratike është përtej dyshes Basha-Berisha. Është e rëndësishme të diskutohet mes demokratëve së çfarë do të jetë partia demokratike, e kjo duhet të dal përtej interesave personale”, ishte reagimi i kryetares së Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi mbi situatën e krijuar në PD.

Në një intervistë për emisionin “N’kohë” në Report Tv, Ademi shprehet se qëndrimi i saj është përtej Bashës dhe Berishës.

“Në PD ka një krizë që vjen si rrjedhojë jo e fakteve Basha-Berisha, por përtej asaj…Unë mendoj se duhet të jetë përtej asaj. Është e rëndësishme të diskutohet mes demokratëve se çfarë do të jetë Partia Demokratike. E kjo duhet të dal përtej interesave personale. Të dalim përtej lidershipit. Doktori edhe Basha janë anëtar të PD-së, ata kanë kryesuar Partinë Demokratike dhe në asnjë rast nuk do duhet të diskutojmë mbi këtë apo mbi atë, mendoj e diskutimi duhet të shtrohet mbi atë çfarë ne duhet të bëjmë, ndryshe kthehen në çështje personale”, tha Ademi.

Kryebashkiakja është ndalur edhe te vendimi i kushtetueses  mbi zgjedhjet lokale.

“Duhet të sqarohet situata nga aspekti kushtetues në të cilën ndodhen bashkitë sot, duhet një vlerësim se çfarë duhet bërë. Unë po pres arsyetimin Gjykatës Kushtetuese për të parë se si e kanë argumentuar ndër të tjera një fakt që votimi atë ditë ishte vetëm për një parti e nuk kishte votë kundër”, tha Ademi.

Si rrallë herë, Ademi ka rrëfyer për sfidat e një kryebashkiake grua, kostoja për familjen,  turizmin në qytet e deri te jeta përtej kostumit të politikës. 

/J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O çoban me Q: 08/11/2021 06:20

  I paske lëshuar pëllumbat o jet… Ti ke pëlqyer nuset e huaja po tënden e paske lën mbas dore,kushedi sa veta jan shurruar në të

  Përgjigju
 • Qobani: 07/11/2021 15:04

  Pa idhnime,të xhith kemi gabime,jemi shpirta,ashtë e dobishme ne njani tjetrit me ja zbulu të metat,mua për veti gjithmon më kan pelqy nuset e huaja,shumica prej tyne më dalshin Nana nga periodat e kalume,u kthejke kujtesa u rritke dashunia si djali me nanë,shum xhelozojshin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, zjarrfikësit në vendngjarje

Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, zjarrfikësit në vendngjarje