Kryebashkiakja e Durrësit: Kryetari i këshillit zero kontribut pas tërmetit! Respektoni orën këtu!

Mbledhja e djeshme e këshillit bashkiak të qytetit të Durrësit është mbyllur me debate mes kryetares së bashkisë Valbona Sako dhe kryetarit të këshillit.

Shkak u bë kritika e fortë që Sako i bëri kryetarit të këshillit të qarkut, Alfred Mullaraj, i cili sipas saj nuk kishte kontribuuar fare, zero për situatën e vështirë të krijuar pas tërmetit të 21 shtatorit dhe nuk kishte dijeni për asnjë nga shifrat e dëmeve të shkaktuara.

"Titullar i qytetit tonë jo vetëm që nuk ka marrë pjesë në tërmet por shfaqet shumë i sensibilizuar. Nëse disa prej jush janë përfshirë në tërmetin...Këshilli i qarkut ka pasur një rol zero.

Më vjen mirë që sensibilizohet për tjerët, por sensibilizimi duhet të fillojë nga vetja. Nëse do ta pyesnim për statistika, kryetari i këshillit të qarkut nuk është i përfshirë fare" tha ajo.

Vendimet e këshillit u miratuan mes tensioneve, ndërsa Sako u tërhoqi vëmendjen këshilltarëve pasi ishin paraqitur me vonesë në mbledhje. "Orën që do të lemë është mirë të zbatojmë sepse kam një axhendë të përcaktuar" tha ajo.

Më pas Sako i kërkoi kryetarit të Këshillit Ani Dyrmishi që sekretarja e re Dorina Milja që zëvendësoi  Armand Tragajn, të prezantonte veten dhe kontributin që kishte në PS, por Dyrmishi deklaroi të mbyllur mbledhjen duke dalë nga salla.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ai: 12/10/2019 17:39

  E keni parasysh kush eshte ai tipi qe bo kryetarin e keshillit bashkiak ?? Nje cop horr! Analfabet, injorant e matrapaz. Mjer Durresi ku ka perfunduar, Zot shpetoje Durresin!

  Përgjigju
 • Hahahah: 12/10/2019 17:27

  Ne bashkinë e durrësit ka hyrë mediokriteti më të dyja këmbët....kanë hyrë të përzgjedhurit e bandave që kanë kapur durrësin jo qytetarët. Asnjë nuk flet për 4 bandat që kanë mbërthyer durrësin....të cilat nuk i bëjnë luftë njëra tjetrës por po uzurpojne çdo gjë në durrës bashkë. Lul Berisha nga i burgosur për jetë u bë biznesmen i suksesshëm në durrës...ku mund të ndodh kjo përveçse tek në.

  Përgjigju
 • Gezimi: 12/10/2019 15:32

  NUK SHPRESOHET QE VALBONA E DAKOS DHE E RILINDJES SE RAMES TE NDIHMOJE POPULLIN E DURRESIT TE DEMTUARNGA TERMETI LLAFE MASHTRIME KJO ESHTE SHPRESA

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Jorida Tabaku kërkon dëgjesë me Ministrinë e Financave, PD: Qeveria përgjegjëse për rritjen e çmimeve