Lista në Durrës, 6257 personat që marrin lekët për rindërtimin pas tërmetit, ja si bëhet ankimimi i atyre që u skualifikuan

Lista në Durrës, 6257 personat që marrin lekët për rindërtimin pas tërmetit, ja si bëhet ankimimi i atyre që u skualifikuan

Bashkia Durrës

Këshilli bashkiak i Durrësit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme, ku u miratua lista me përfituesit nga programi i grantit për rikonstruksion të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar.

Këshilli vendosi miratimin e dhënies së ndihmës financiare, sipas listës së parë me 6257 subjekte përfitues të programit të grantit për rikonstruksionin ose riparimin e shtëpive individuale ose të banesave në ndërtesa (pallate), të cilat janë klasifikuar si objekte të pabanueshme ose të dëmtuara rëndë apo të dëmtuara lehtë dhe që nuk duhen rindërtuar nga e para, por kanë nevojë për punim rikonstruksioni ose riparime, si pasojë e dëmtimeve nga fatkeqësia natyrore e tërmetit.

Kliko këtu për listën e personave përfitues

Ndërkohë që të gjithë personat që e kanë emrin në listën e personave të pakualifikuar, pasi të informohen me problematikat respektive që janë shënuar në listë, kanë të drejtë të bëjnë ankimim pranë Bashkisë së Durrësit brenda një afati prej 7 ditësh nga dita e shpalljes së vendimit të këshillit bashkiak.

Kliko këtu për listën e personave të pakualifikuar

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?

Mos vallë Kreshniku konfirmoi se Dafina Zeqiri është në pritje të ëmbël?