Kur frymëzimi takon imagjinatën edhe e vjetra bëhet e 're'! Njerëz që kanë ricikluara sende 'ta harruara' dhe i shndërruan në art

Piano, bibliotekë

Kur frymëzimi, e bukura dhe arti bëhen bashkë nuk ka limite në mrekulli që mund të krijojnë duart e njeriut. Mund të transformojnë gjënë më të vjetër dhe në sy më të parëndësishme në një mrekulli të vërtet! Në fotot e më poshtë do të shohim se si një piano, një thikë plastike apo një vazo e thyer mund të shndërrohet në një aksesor të bukur për shtëpinë tuaj.

  •  Një divan i krijuar nga një vaskë e vjetër

  • Ja si me një piano të vjetër mund të krijoni një bibliotekë magjike

  • Një kitare e krijuar me skateboarde

  • Një patë e lezetshme e krijuar nga thika plastike

  • Ja çfarë mund të krijoni me një vazo të thyer

  • Një akuarium i krijuar nga një tv i vjetër

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari nga Kosova për Report Tv: Ngjarja e mbrëmshme, një nga më makabret! Ja pistat kryesore