Seanca sot në Kuvend, Lorenc Vangjeli: Turp i madh, i penalizuari i vetëm është publiku shqiptar, sërish i mungoi transparenca

Kaosi i krijuar në seancën e sotme në Kuvend për gazetarin dhe analistin Lorenc Vangjeli është një turp i madh. Në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv Vangjeli tha se i vetmi i penalizuar sot ishte publiku që mbeti i painformuar, pra transparenca mungoi sërish.

“Çfarë të keqe do të kishte që në vend të Kryeministrit të fliste ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin? Nëse do të ishin të pakënaqur ta ribënin kërkesën. Nëse do ta donin transparencën. E vetmja gjë që nuk ndryshoi sërish është se publiku nuk mori transparencën. I humburi është publiku shqiptar, që gjithmonë e më shumë ndjehet i pa përfaqësuar. Ky është turp dhe pikë”, tha Vangjeli.

Ai u shpreh se ky është një parlament që për nga niveli është më i ulët se mesatarja e shoqërisë shqiptare.

“Një Kuvend më poshtë se mesatarja e popullit shqiptarë. Dy palë që vendosin të përdorin vetëm gjuhën dhe jo veshin. Seanca sot në Kuvend nuk kishte më shumë se 2-3 pika ujë dhe u mbytën të gjithë aty. Ka një nevojë ulëritëse të publikut për t’u informuar që është penalizuar sot”, tha Vangjeli.  

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vangjeli: 02/02/2023 20:13

  Dmth edhe në këtë rast fajin e ka Saliu ( që ishallah vdes për mu), jo lartmadhnia qe nuk erdhi fare.

  Përgjigju
 • Toni: 02/02/2023 19:38

  Se mos SpirrëOpali do bente transparence ,do fillonte nga ato pergjigjet tipike kur je ne hall vete ,duke sulmuar kundershtaret......jemi nje republike bananesh si ne qeveri ashtu edhe ne opozite....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Pas kompromisit të Ohrit, Kurti e konfirmon: Po, ka Asociacion në marrëveshjen evropiane

Pas kompromisit të Ohrit, Kurti e konfirmon: Po, ka Asociacion në marrëveshjen evropiane