Laporta flet për rikthimin e Messit në Barcelonë gjatë sezonit veror: Dyert tona janë të hapura për të

Laporta flet për rikthimin e Messit në Barcelonë gjatë sezonit veror: Dyert tona janë të hapura për të

Leo Messi, Joan Laporta

Së fundmi, është folur më shumë për mundësinë që argjentinasi Lionel Messi të rikthehet në Barcelonë nga sezoni i ardhshëm, duke qenë se kontrata e tij me PSG-në, përfundon në qershor dhe nuk ka asnjë lajm për rinovimin pas Kupës së Botës.

Sergi Roberto dhe Sergio Kun Aguero, i kanë shtuar edhe më shumë spekulimet në kohën  fundit për një rikthim të Messit aty, ku e fillojë karrierën e tij në Camp Nou.

Edhe presidenti i klubit, Joan Laporta, ka folur së fundmi, duke thënë se argjentinasi i ka dyert e hapura te Barcelona.

“Messi është lojtari më i mirë në histori. Ai ka qenë lojtari më i rëndësishëm në historinë e Barçës. Duhet të jem shumë i kujdesshëm me atë që them. Messi është një lojtar i PSG-së dhe unë duhet të kem respekt”. Leo e di që ne e kemi atë në zemrat tona. Është pjesë e mburojës sonë”, deklaroi Laporta. Trashëgimia që gjeta kur u bëra president nuk ishte aspak e mirë dhe duhej të merrja një vendim me të cilin nuk jam i kënaqur. Duhet të gjej një mënyrë për të përmirësuar marrëdhëniet aktuale të Messit me Barçën. Do të shohim, por ai e di që dyert e Barçës janë të hapura”, pëfundoi Laporta.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK