POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Lulzim Basha del blof, ja se si i ka modifikuar fotot e protestës dje për të rritur pjesëmarrjen

Protesta e e djeshme e opozitës kishte një tkurrje për sa i përket pjesëmarrësve të saj. Por duket se kreu demokrat e ka gjetur një zgjidhje për këtë dhe emrin e ka Photoshop.

Ai përdori dje photoshop për të treguar një pjesërmarrje të protestuesve shumë më të lartë nga sa ishin në të vërtetë. Po duket se rrjeti e ka nxjerrë blof përmes fotove krahasuese. Faktoje.al ka zbuluar hilen e përdorur ditën e djeshme për të manipuluar protestë-marshimin e opozitës. 


m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Tir: 15/05/2019 06:28

  Fotoshopi e silikoni i ka mbetur Lulkes e Monikes.Nuk habitemi se Sali,Lul e Ilir krimineli zhduken provat e 21 janarit. E verteta vonon por nuk harron. Flm ish presidentit Topi qe po i sjell ne librin e tij te gjitha pislleqet e " pashallareve te kuq".

  Përgjigju
 • Lek Prendi: 14/05/2019 20:50

  Futja kot dhe ju megjithate si do qofte situat e protestes mir apo keq ketu eshte bere te lagohesh nate po paguajm taksa pa mase dhe ne kembim spo marrim asgjen me te vogla dhe me elemetare qe nga infarstuktura dhe gjerat jetike siq eshte uj drita ky popull eshte mesuar me keto gjera 45 vjet enver hoxha dhe 30 keta qe jan duke bere njeri mushka tjetri krushka megjithate ketij populli mir ti behet ne te gjitha aspektet si me ps si me pd popull militant dhe gazeta militantesh gjithashtu dhe mendjat duke perfshire kete qe po shkruaj un tani ne nuk jemi rrac shqiponje qe jetoim 500 vite por jemi rrac njerzoreqe jetesa maksimale eshte 100 vjec mos me then qe po vdesin njerzit nga 50vjec e 60 vjec duke jetuar nje situat kautike ne te gjitha aspektet turp tju vije juve medjave qe shkoni mbas drejtimit politik dhe nuk shkoni mbas nevojave te njerzve qe kan nevoje te punojne jetoine ne vendin e lindjes se tyre nuk dua njerzit luks por gjera minimale pun sherbime dhe jetes normale si gjith europa dhe lerini inteigat jo ishin aq apo kaq keto nuk ju shkojne pervec atyre militanteve

  Përgjigju
 • Gjoni.Shkoder: 14/05/2019 16:19

  Dje takova nji mikun tim dhe ftova per caffe pasi nuk e kisha pare prej vitesh. Me tha se punonte per nje ndermarrje te bashkise Shkoder dhe i duhej te shkonte pa tjeter ne demonstrate ne Tirane.Ne te kundert me tha me largojne nga puna. Kulmi,me tha se duhej te gjente edhe nja dy vete tjere nga hamadreqat e rruges per ti marre me vehte.Ja ku kane arrite Lul Berisha e Monika Floriri.

  Përgjigju
 • Gardiani: 14/05/2019 15:05

  Nuk i rrihet pa mashtruar , mashtron veten , se te gjithe Ja kane pire lengun!

  Përgjigju
 • Fredi: 14/05/2019 14:51

  Isha unë atje, as 100 vet nuk ishin

  Përgjigju
 • emiliano: 14/05/2019 12:30

  edhe shqiptaret qe e ndjekin ate duke e ditur mire qe eshte kriminel ,vrau 4 njerez te pafajshem edhe hajdut....do te behet kryeminister me pasaporte holandeze.....

  Përgjigju
  • Lui: 14/05/2019 15:24

   Moni kam qesh me lot me fjaline e pare.. hahahaha

 • ben: 14/05/2019 11:51

  Bravo per lajmin, portal qe kur mendon per ju, aq sh sa te shkosh ne banjo

  Përgjigju
  • Moni: 14/05/2019 13:50

   Mund te dhjehesh dhe ne breke, por e verteta dhemb ndonje here. Jeni bere per te ardhur keq, si ju militantet por dhe mediat si Balkanweb, qe edhe pamjet me dron nuk i merr nga lart por ne nje kend te atille qe mos duken boshlleqet.

  • Edi: 14/05/2019 13:40

   Po pse mo 'ben' kapesh me portalin ? A është e rregulluar me Photoshop, fotoja që të duket sikur ka më shumë pjesëmarrës në protestë ? C'faj të ka Shqiptarja.com që lideri yt Lulzimi Vdekjes, gënjen shqiptarët duke modifikuar fotot si ato femrat që duan ti duken b.thët më të mëdhaja ? Edhe njëherë, a është fotoja e modifikuar ? PO ! A ka gënjyer në këtë rast Lulzim Fazllic ? PO ! Sado të përpiqesh të ndërrosh temën e shkrimit prapë Lulzim Basha del mashtrues.