Manastirliu: Janë vaksinuar 6 mijë gra dhe vajza që punojnë në fasoneri

Foto e publikuar në Facebook nga Manastirliu

6 mijë vajza dhe gra që punojnë në fasoneri kanë marrë deri më tani vaksinën e koronavirusit. Kjo u bë e ditur nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe një foto me një punonjëse të këtij sektori.

"Gentiana është një prej 6000 grave dhe vajzave, që punojnë në sektorin fason dhe që janë vaksinuar falë planit tonë të vaksinimit masiv për mbrojtjen e shëndetit të popullatës nga Covid19", shkruan ministrja.


Lajmi kryesor:

Mbërrijnë në Shqipëri 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer, Rama: Deri tani kemi marrë më shumë se 760 mijë në total! Vijojmë pa ndalur për të kryer 1 milion vaksinime


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Studimi i ministrisë së Shëndetësisë në Izarel: Doza e tretë e Pfizer redukton ndjeshëm rrezikun e infektimit