Matura 2024/Dalin rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe e Letërsisë! Nota mesatare 7! Nga 26 mijë maturantë vetëm 31 morën 10 maksimale (PDF)

Matura 2024/Dalin rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe e Letërsisë! Nota mesatare 7! Nga 26 mijë maturantë vetëm 31 morën 10 maksimale (PDF)

Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë të Maturës Shtetërore 2024.

Provimi u realizua më 10 qershor. 

Provimin e Gjuhës shqipe dhe Letërsisë e kanë kryer në total 26453 maturantë. 309 maturantë kanë marrë notën 4.00, duke mbetur, ndërsa 31 maturantë kanë arritur të marrin notën maksimale 10.00, duke rezultuar ekselentë.

Kalueshmëria për këtë provim është 98.83% ndërsa nota mesatare është 7.25.

Brenda disa orësh do publikohet edhe nota mesatare sipas 12 qarqeve të vendit si edhe statistika te metejshme për rezultatet e këtij provimi.

Ndërkohë sot maturantët kanë provimin e fundit të lëndës me zgjedhje.

Rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe e Letërsisë

 

 

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

'Ilaçeve iu fshi skadenca dhe u rifutën në sistem', drejtoresha e Farmacisë së QSUT për akuzat e opozitës: S'është e vërtetë, terapia e kimios i dorëzohet Kryeinfermieres

'Ilaçeve iu fshi skadenca dhe u rifutën në sistem', drejtoresha e Farmacisë së QSUT për akuzat e opozitës: S'është e vërtetë, terapia e kimios i dorëzohet Kryeinfermieres