Matura/ Dalin përgjigjet e sakta të provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Foto ilustruese

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka publikuar skemat e vlerësimit të provimeve të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, që maturantët zhvilluan këtë të premte. Janë 37 mijë maturantë që testuan njohuritë e tyre  në testin e Gjuhës dhe Letërsisë.


PDF/ Përgjigjet e sakta, Gjuhë Shqipe dhe Letersi, gjimnazi, gjimnazi gjuhesor, seksionet dygjuheshe dhe pedagogjike Varianti A (Klikoni që të hapet dokumenti)


PDF/ Përgjigjet e sakta, Gjuhë Shqipe dhe Letersi, gjimnazi, gjimnazi gjuhesor, seksionet dygjuheshe dhe pedagogjike Varianti B 
(Klikoni që të hapet dokumenti)


PDF/ Përgjigjet e sakta, Gjuhë Shqipe dhe Letersi, profesionale, artistike, sportive, me kohe te shkurtuar Varianti A 
(Klikoni që të hapet dokumenti)


PDF/ Përgjigjet e sakta, Gjuhë Shqipe dhe Letersi, profesionale, artistike, sportive, me kohe te shkurtuar Varianti B (Klikoni që të hapet dokumenti)
 

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari Mero Baze rrëzon anektodën që tha sot Berisha në Berat: Gënjeu sërish për të poshtëruar Bill Clinton e SHBA